Priekšpēdējā olimpiādes diena nostiprina ASV pārsvaru medaļu ieskaitē, bet gavilē brazīļi

Priekšpēdējā Riodežaneiro olimpisko spēļu diena aizvadīta, sadalot veselu birumu medaļu komplektu. Lai gan priekšā vēl viena sacensību diena, tomēr Latvijas sportistu starti ir beigušies, netiekot ne pie vienas no kārotajām olimpiskajām godalgām. Taču citas valstis turpina krāt medaļas, īpaši ASV, kurai kopsummā jau 116 olimpiskās medaļas.

Smaiļošanā 200 metru distancē par olimpisko čempionu tika kronēts brits Laiems Hīts, veicot distanci 35,197 sekundēs. Sudraba medaļa tika francūzim Maksimam Bomū, bet dalītu bronzu izcīnīja spānis Sauls Kravito un vācietis Ronalds Rauhte. Nākamais aiz medaļniekiem bija Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs.

Vācijas smaiļotāji izcīnīja zeltu vīriešu četrinieku sacensībās 1000 metru distancē. Sudraba godalgas tika Slovākijai, bet bronza čehiem. Savukārt sieviešu četriniekiem 500 metru distancē olimpiskā čempiona tituls Ungārijai, sudrabs Vācijai un bronza Baltkrievijai.

Kanoe airēšanā divniekiem 1000 metru distancē triumfēja vācieši Sebastians Brendels un Jans Vandrejs, olimpisko sudrabu izcīnīja brazīlieši Īzaks Keiršs duš Santušs un Erlunds de Souzu Silva. Bet bronza ukraiņiem Dmitro Jančukam un Tarasam Miščukam.

Badmintonā vīriešu konkurencē zelta medaļu izcīnīja ķīnietis Luns Čeņs, kurš finālmačā uzvarēja malaizieti Čunvei Lī. Bronzas medaļu ieguva dānis Viktors Akselsens.

Triatlona sacensībās sievietēm uzvaras laurus plūca amerikāniete Gvena Džorgensena, atstājot aiz sevis Londonas olimpisko čempioni šveicieti Nikolu Spiringu. Bet bronzu izcīnīja Vikija Holanda no Lielbritānijas.

Olimpiskajā golfa turnīrā dāmām triumfēja Parka Inbū no Dienvidkorejas. Sudraba medaļu izcīnīja Lidija Ko no Jaunzēlandes, bet bronzu – Šaņšana Fena no Ķīnas.

Sieviešu boksā svara kategorijā līdz 51 kilogramam par olimpisko čempioni tika kronēta Lielbritānijas sportiste Nikola Edamsa, kura uzveica francūzieti Sāru Uramūnu. Bet bronzas godalgas jau iepriekš izcīnīja kolumbiete Ingrita Valensija un ķīniete Cancana Žeņa.

Vīriešiem boksā svara kategorijā līdz 56 kilogramiem pie olimpiskā zelta tika kubietis Rovesijs Ramiress, uzvarot amerikāni Šakuru Stīvensonu. Bet bronzas medaļas jau iepriekš nodrošināja krievs Vladimirs Ņikitins un uzbeks Murodjons Ahmadalijevs.

Arī svara kategorijā līdz 75 kilogramiem olimpiskais zelts Kubai – to izcīnīja Arlens Lopess, uzvarot uzbeku Bektemiru Melikuzjevu. Savukārt bronzu jau iepriekš izcīnīja azerbaidžānis Kamrans Šahsuvarlijs un meksikānis Misels Rodrigess.

Sieviešu handbolā triumfēja Krievijas izlase, cīņā par zelta medaļu ar 22:19 (10:7) uzvarot Franciju. Bet bronzas finālā panākums Norvēģijas handbolistēm, kuras pārspēja nīderlandietes ar 36:26 (19:13).

Savukārt dāmu basketbolā sestais olimpiskais čempiona tituls pēc kārtas ASV izlasei, kura finālā ar 101:72 pārspēja Spānijas basketbolistes. Savukārt bronza Serbijai - debitantei.

Mākslas vingrošanas daudzcīņā Krievija pierādīja, ka par spīti dopinga skandālam vēl ir ierindā – zeltu izcīnīja Margarita Mamuna, bet sudraba medaļu izcīnīja viņas tautiete Jana Kudrjavceva. Bet bronza ukrainietei Žannai Rizatdinova.

Daiļlēkšanā no desmit metru torņa zelts ķīnietim Aiseņam Čenam, sudrabs meksikānim Hermanam Sančesam, bet bronza – amerikānim Deividam Boudijam.

Modernajā pieccīņā par zelta medaļnieku kļuva Krievijas sportists Aleksandrs Ļesuns, sakrājot 1479 punktus, sudraba godalgas ieguvējs ukrainis Pavlo Timoščenko ar 1472 punktiem, bet bronzas godalgu izcīnīja meksikānis Marselo Ernandess ar 1468 punktiem.

Turcijai pirmo zelta medaļu nopelnīja brīvā stila cīkstonis svara kategorijā līdz 125 kilogramiem Taha Akgils, uzvarot Irānas sportistu Komeilu Nematu Gasemi. Bet bronza Gruzijas sportistam Geno Petriašvili un baltkrievam Ibrahimam Sajdovam.

Ūdenspolo vīriešiem triumfēja Serbijas izlase, finālā uzvarot Horvātijas valstsvienību. Bet bronzu, uzvarot Melnkalnes sportistus, savā īpašumā ieguva Itālijas izlase.

Nenoliedzami lielākais prieks Rio valdīja, kad Brazīlijas futbola izlase izcīnīja pirmo olimpiskā čempiona titulu vēsturē, uzvarot Vācijas izlasi. Uzvarētājs gan tika noskaidrots pēcspēles 11 metru sitienu sērijā, un zelta vērtais gols bija Neimaram.

1500 metru distancē atkal jau triumfs ASV – zeltu izcīnīja Metjū Sentrovics, veicot distanci trīs minūtēs un 50 sekundēs. Aiz viņa 011 sekundes atpalika Taufiku Mahlufi no Alžīrijas, nopelnot savai valstij otro sudrabu Rio spēlēs, bet bronzas medaļa tika Nikolasam Vilisam no Jaunzēlandes.

Dienvidāfrikas Republikas skrējēja Kastera Semenja 800 metru distancē ne tikai nopelnīja savai valstij zeltu, bet arī laboja valsts rekordu, finišējot divās minūtēs un 55,28 sekundēs. Sudraba medaļu izcīnīja Burundi skrējēja Fransine Nijonsaba, nopelnot pirmo olimpisko medaļu savai valstij, bet bronza tika kenijietei Margaretai Vambui.

5000 metru skrējienā par olimpisko čempionu kļuva brits Mo Farahs, finiša taisni otrais sasniedza ASV sportists Pols Kipkemojs Čelimo. Viņš gan tika diskvalificēts pēc finiša, taču pēc piesniegtā protesta izskatīšanas beigu beigās pie savas godalgas tika.  Bronza tika etiopietim Hagosam Gebrhivetam.

Šķēpmešanā vīriešiem, disciplīnā, kas tik neveiksmīga bija Latvijas sportistiem, triumfēja vācietis Tomass Rēlers, raidot šķēpu 90,30 metrus tālus. Ar 88,24 metru raidījumu otrajā vietā ierindojās kenijietis Jūliuss Jego, bet bronzu izcīnīja Trinidadas un Tobago atlēts Kešrons Valkots ar 85,38 metru raidījumu.

Augstlēkšanā sievietēm zelta godalgu nopelnīja spāniete Rūta Beitja, sudrabu - bulgāriete Mirela Demireva, bet bronzu – horvātiete Blanka Vlasiča.

ASV dāmu kvartets 4x400 metru stafetē atkal padarīja savu valsti par zelta medaļu bagātāku. Pie olimpiskā sudraba tika Jamaika, bet bronza – Lielbritānijai. Arī kungu stafetē zelts ASV un sudrabs Jamaikai. Bet trešajā vietā ierindojās Bahamu četrinieks.

Tekvando cīņā sievietēm svara kategorijā līdz 67 kilogramiem zelts ķīnietei Šujinai Dženai, sudrabs meksikānietei Marijai del Rosario Espinozai, bronza Lielbritānijas pārstāvei Bjankai Volkdenai un amerikānietei Džekijai Gelovejai. Bet vīriešiem svara kategorijā līdz 80 kilogramiem – zelts azerbaidžānim Radikam Isajevam, sudrabs Abdulrazikam Isufu Alfagam no Nigēras, bronza – brazīlietim Maikori Sikveram un korejietim Ča Dongminam.

Dienas izskaņā medaļu komplekts tika sadalīts sieviešu volejbolā. Pie zelta medaļas tika Ķīnas volejbolistes, uzvarot serbietes ar rezultātu 3-1. Bet bronzas medaļas  ASV volejbolistēm.