Par hokeja valstsvienības sekmēm bieži vien lietas kursā ir arī tie, kam citas olimpiskās norises paskrien garām nepamanītas.
Hokeja izlasei šoreiz nepavisam nav ar ko palepoties – četrās spēlēs četri zaudējumi,
un veltas izrādījās cerības, ka par neveiksmēm grupu turnīrā izdosies revanšēties izslēgšanas pirmajā kārtā pret Dāniju.
Lai ko arī vēstītu statistika, daudzi hokeja fani sirdī, šķiet, arvien tic, ka spēlēs pret Dāniju latviešiem pienākas favorītu loma. Tomēr olimpiskais turnīrs atgādināja, cik mainīga spēj būt hokeja pasaule, kur skandināvu nopietno spēku nu apliecina arī dāņu karoga krāsas. Protams, kovida laiku olimpiskajā turnīrā bija daudz neskaidrību un katra diena ieviesa jaunas izmaiņas, tomēr uz kopējā fona Latvijas izlase nekā īpaši neizcēlās.
Skumjas atvadas ir divtik bēdīgas, tādēļ žēl, ka tik necili noslēdzās Kaspara Daugaviņa un Laura Dārziņa gaitas nacionālajā izlasē, kur abiem uzbrucējiem ir bijusi ļoti nozīmīga loma. Hokeja pavasaris pasaules čempionātā Somijā būs bez viņu dalības nacionālajā izlasē. Taisnība, ka nav neaizstājamu cilvēku, tomēr jaunajai maiņai būs liels izaicinājums pietuvoties līmenim, ar ko valstsvienībā izcēlās Daugaviņš un Dārziņš.
Bobsleja divnieku sacensībās pirms olimpiskā starta latviešiem neparedzēja favorītu lomu,
ņemot vērā, ka Oskara Ķibermaņa ekipāža sezonā tikai vienu reizi tika uz pjedestāla, turklāt paveicot to mājas trasē Siguldā. Tomēr gribējās noticēt, ka sezonā vietas lielākoties otrajā desmitā nav īstā mēraukla un vismaz par vietu pieciniekā Pekinas spēlēs izdosies pacīnīties.
Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis pēc sacensībām uzteica bobslejistus par atdevi un gana labu braukšanu, tomēr komandā labākais sasniegums bija Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa 9. vieta. Lai arī pienācīgi iestumtas un stūrētas, kamanas bija par lēnu, lai tuvinātu braucējus līderiem. Ar Vāciju gan nespēja konkurēt neviens – visas trīs vietas uz pjedestāla tika komandai, kas tehnikas sagatavošanā, pēc Prūša teiktā, ir pavisam citā līgā.
Lai gan Vācijas bobslejisti ar tikpat lielu apetīti startēs arī četriniekos, ir pamats cerībām, ka tur skaļāks vārds būs sakāms arī Ķibermaņa pilotētajai ekipāžai.
Prūsis atgādināja, ka divnieki un četrinieki ir ļoti atšķirīgas disciplīnas, un, neraugoties uz Latvijas ekipāžas nelielo kopīgo pieredzi, līdzjutējiem olimpisko spēļu pēdējās dienās būs pamatots un cerīgs iemesls mosties agrās rīta stundās.
Ziemeļu divcīņā Markuss Vinogradovs nepretendēja uz augstiem rezultātiem, bet pārliecinājās, ka pieredzes krāšana var būt tiešā nozīmē visai sāpīga. Pēc lēciena no lielā tramplīna Markuss startēja 10 kilometru slēpojumā, kur lielā aukstuma dēļ netika līdz finišam un vēlāk ilgāks laiks viņam bija vajadzīgs, lai atgūtu sajūtas nosalušajās rokās. Arī tāda ir olimpiskā pieredze, bet tā nav mazinājusi 19 gadus vecā sportista apņēmību pilnveidoties Latvijai unikālā sporta veidā.
Lai nesaldētu distanču slēpotājus, trešdien no pievakares uz agrāku laiku pārcēla komandu sacensības sprintā, kur Latvija būs pārstāvēta sieviešu konkurencē ar Kitiju Auziņu un Esteri Volfu, bet vīriešiem ar Raimo Vīgantu un Robertu Slotiņu. Savukārt milzu slalomā sevi jau apliecinājušais kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks startēs slalomā.