Pēdējās olimpiskās medaļas Rio sadalītas, ASV pārliecinoši olimpisko čempionu titulu līderi

Pēdējā olimpisko sacensību dienā tika sadalīti 12 medaļu komplekti - vieglatlētikā, basketbolā, boksā, kalnu riteņbraukšanā, mākslas vingrošanā, handbolā, volejbolā un brīvajā cīņā. Taču šī diena noritēja bez Latvijas olimpiešu iznākšanas uz starta līnijas. Līdz ar to Latvija noslēdza Rio spēles bez nevienas olimpiskās medaļas, taču pieci sportisti ierindojās savos sporta veidos labāko astotniekā.

Svētdien par čempionēm mākslas vingrošanas daudzcīņā tika kronētas Krievijas sportistes, kuras aiz sevi atstāja sudraba medaļas ieguvējas spānietes un bronzas medaļnieces bulgārietes.

Kalnu riteņbraukšanas sacensībās vīriešiem triumfēja šveicietis Nino Šurters. Sudraba medaļa tika Londonas olimpisko spēļu čempionam Jaroslavam Kulhavijam no Čehijas, bet bronza – Spānijas sportistam Karlosam Kolomam.

Maratonā vīriešiem zelta medaļu izcīnīja kenijietis Eliuds Kipčoge, otrajā vietā atstājot etiopieti Fejisu Lilesu, bet trešajā – amerikāni Geilenu Rapu.

Boksā sievietēm svara kategorijā līdz 75 kilogramiem savu olimpiskās čempiones godu aizstāvēja amerikāniete Klerīsa Šīldsa, kura pārspēja Nīderlandes bokseri Nučku Fontinju. Bet bronzas godalgas jau iepriekš bija izcīnījušas ķīniete Cjaņa Li un kazahstāniete Daringa Šakimova.

Svara kategorijā līdz 52 kilogramiem vīriešiem par olimpisko čempionu tika kronēts uzbeks Šahobidins Zoirovs, kurš finālā uzvarēja krievu Mihailu Alojanu. Bronzas godalgas jau iepriekš sev nodrošināja ķīnietis Džjanguans Hu un Joes Finols no Venecuēlas.

Svara kategorijā līdz 91 kilogramam zeltu izcīnīja Francijas bokseris Tonī Joka, uzvarot britu Džo Džoisu. Bet bronza – horvātam Filipam Hrgovičam un kazahstānietim Ivanam Dičko.

Svara kategorijā līdz 64 kilogramiem triumfēja Uzbekistānas bokseris Fazlidins Gaibnazarovs, uzvarot Azerbaidžānu pārstāvošo kubieti Lorenso Sotomajoru. Bet broznas medaļas krievam Vitālijam Dunaicevam un Vāciju pārstāvošajam bokserim Artjomam Haratjuņanam.

Amerikāņu brīvā stila cīkstonis Kails Snaiders triumfēja Rio svara kategorijā līdz 97 kilogramiem, finālā uzvarot Gruzijas sportistu Elizbaru Odikadzi. Bet bronzas medaļas sev jau iepriekš nopelnīja rumānis Alberts Saritovs un uzbeks Magomeds Ibragimovs.

Savukārt brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 65 kilogramiem olimpiskā čempiona tituls tika Krievijas sportistam Soslanam Ramonovam, kurš uzvarēja azerbaidžānis Togrulu Asgarovu. Bronzas medaļas izcīnīja uzbeks Ihtijors Navruzovs un itālis Frenks Kamico.

Olimpiskajā volejbolā vīriešiem par čempioniem kļuva mājinieki brazīļi, finālā uzvarot itāļus ar 3-0. Bronzu izcīnīja ASV izlase, ar 3-2 uzvarot Krievijas volejbolistus.

Savukārt handbolā sīvā cīņā pirmo reizi vēsturē olimpiskā čempiona tituls tika Dānijas vīru izlasei, kas ar 28:26 (16:14) pārspēja Franciju. Bronzas izcīņā Vācijas handbolisti izrādījās spēcīgāki par Polijas sāncenšiem. Vācijas volejbolisti uzvaru guva ar rezultātu 31:25 (17:13).

Pats pēdējais medaļu komplekts tika sadalīts olimpiskajā basketbolā. Šeit bez pārsteigumiem – ASV komanda kļuva par pārliecinošu čempioni, ar 96:66 (19:15, 33:14, 27:14, 17:23) uzvarot serbus. Bet bronzas spēlē latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa vadītā Austrālijas izlase pašās beigās diemžēl piekāpās Spānijas basketbolistiem, liedzot austrāliešiem iespēju tikt pie vēl vienas medaļas.

Medaļu ieskaitē, noslēdzoties Rio olimpiskajām spēlēm, nepārspēti, protams, amerikāņi ar izcīnītām 46 zelta, 37 sudraba un 38 bronzas medaļām. Otrajā vietā Lielbritānija, kuras kontā 27 olimpisko čempionu tituli, kā arī 23 sudraba un 17 bronzas godalgas. Trijnieku noslēdza Ķīna, kas Rio izcīnīja 26 zelta, 18 sudraba un 26 bronzas medaļas.