Pēc rīkotāju iebildumiem Krievijas olimpisko bobu krāsa kļūst «latviskāka»

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) iebildusi pret Krievijas Bobsleja federācijas izvēlēto sarkano krāsu tehnikai 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, tādēļ komandas bobiem paredzēts bordo tonis, pirmdien informēja aģentūra TASS. 

Uz SOK tika nosūtītas apstiprināšanai bobslejistu formu un kamanu krāsu skices, taču olimpiskajai komitejai bija iebildumi pret sarkano toni, kāds ir Krievijas karogā, pastāstīja Krievijas bobsleja federācijas ģenerālsekretārs Sergejs Parhomenko. SOK apstiprinātiem Krievijas sportistiem Phjončhanā būs ļauts startēt kā neitrāliem atlētiem, kuru formastērpi nedrīkst radīt asociācijas ar valsts karogu vai ģerboni. 

SOK par nepieņemamiem atzina arī Krievijas piedāvātos bobslejistu tērpu ornamentus, kuros saskatīti krieviski motīvi. "Mūs arī palūdza, lai bobi nebūti tik sarkani, kā Krievijas karogā, tādēļ mēs tos padarījām nedaudz bordo," teica Parhomenko.

Arī koriģētajām krāsām Krievijas Bobsleja federācijai vēl jāsaņem SOK akcepts. 

Jau vēstīts, ka, veicot izmeklēšanu par Krievijas dopinga programmu, SOK pārskata 2014.gada Soču ziemas olimpisko spēļu rezultātus un soda vainīgos. Krievijai dopinga pārkāpumu dēļ ir atņemtas 14 medaļas - piecas zelta, astoņas sudraba un viena bronzas godalga, bet 43 sportisti atzīti par vainīgiem, viņu rezultāti anulēti un noteikts aizliegums uz mūžu startēt olimpiskajās spēlēs. Sočos startējušo Krievijas olimpiešu īpašumā arvien ir 20 medaļu - deviņas zelta, trīs sudraba un astoņas bronzas.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti