Pēc 10 gadiem vēlreiz pārbauda olimpisko spēļu dopinga analīžu paraugus

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) trešdien informēja par 2006.gada Turīnas ziemas olimpiskajās spēlēs ņemto dopinga analīžu gandrīz 500 paraugu atkārtotu pārbaudīšanu, pielietojot uzlabotas metodes, lai atklātu blēžus. 

SOK atturējās pavēstīt, vai kāds no analīžu rezultātiem bija pozitīvs, taču uzsvēra, ka turpmāku informāciju sniegs "piemērotā laikā". Olimpiskajā komitejā cer, ka modernākas analīžu metodes varētu palīdzēt atklāt pārkāpējus, kas iepriekš palika nesodīti.

Turīnas ziemas olimpiskajās spēlēs ņemtajiem dopinga analīžu paraugiem februārī beigsies derīguma termiņš. Turīnā sportisti nodeva 1219 analīžu paraugus, no kuriem 489 tagad pārbaudīja atkārtoti Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) akreditētā laboratorijā Lozannā.

SOK arī atteicās pašlaik plašāk paskaidrot, pēc kādiem nosacījumiem izvēlējās sportistus, kuru analīzes pārbaudīja atkārtoti. Turīnā ņemto analīžu paraugi olimpisko spēļu laikā sākotnēji tika pārbaudīti laboratorijā Obrasano, bet vēlāk glabājās laboratorijā Lozannā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti