Parīze, Losandželosa un Budapešta apstiprinātas kā 2024. gada olimpisko spēļu rīkotāja kandidātes

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) apstiprinājusi Parīzes, Losandželosas un Budapeštas 2024.gada vasaras olimpisko spēļu (OS) rīkošanas kandidatūru iekļūšanu noslēdzošajā, trešajā, posmā.

Kā paziņoja SOK, otrajā posmā nav atklātas būtiskas problēmas, kas šīm trim pilsētām traucētu iekļūt noslēdzošajā posmā.

Kandidātēm līdz 3.februārim būs jāiesniedz dokumenti, kas apliecina pilsētu gatavību rīkot olimpiskās spēles. Pēc tam pavasarī SOK Vērtēšanas komisija apmeklēs visas trīs kandidātes, bet gala ziņojums tiks publicēts jūlijā.

2024.gada vasaras olimpisko spēļu rīkotāja tiks paziņota nākamā gada septembrī Peru galvaspilsētā Limā.

Parīze četrgades lielāko sporta notikumu uzņēmusi 1900. un 1924.gadā, bet Losandželosā olimpiskās spēles notikušas 1932. un 1984.gadā. Savukārt Budapešta pagājušajā gadsimtā piecas reizes kandidēja uz olimpisko spēļu rīkošanu, taču allaž uzvarēja citas pilsētas.

Šī gada vasaras olimpiskās spēles norisinājās Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, bet pēc četriem gadiem tās notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā. Savukārt 2018.gada ziemas olimpiāde risināsies Phjončhanas pilsētā Dienvidkorejā, bet vēl pēc četriem gadiem spēcīgākie ziemas atlēti tiksies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti