Par olimpiskās reklamēšanās ierobežojumiem atlētiem iesaka vērsties nacionālajās komitejās

Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) ir būtiski pasargāt tās sponsoru tiesības un sportistiem būtu jāvēršas savas valsts nacionālajā olimpiskajā komitejā, lai sarunu ceļā vienotos, ar kādiem noteikumiem atlēti varētu saglabāt zināmas tiesības individuāli reklamēt sevi un atbalstītājus olimpisko spēļu laikā, svētdien diskusijā Šveicē teica SOK prezidents Tomass Bahs.

Olimpiskā harta paredz, ka neviens olimpisko spēļu dalībnieks nedrīkst spēļu laikā izmantot savu attēlu, vārdu vai tēlu reklāmas nolūkos. SOK prezidents atzina, ka dažādās valstīs sportistu finansēšanas modeļi atšķiras, tādēļ varētu būt arī atšķirības reklāmas tiesību nodrošināšanā. 

Vācijas konkurences uzraugs - Federālais pretmonopolu birojs - februāra beigās paziņoja, ka konkurences likumi jāievēro arī sporta organizācijām, kas veic ekonomiskas aktivitātes. Tādēļ Vācijas sportisti drīkstēs lietot noteiktus olimpiskos terminus un savus attēlus, kas uzņemti olimpiskajās spēlēs, kā arī veikt aktivitātes sociālajos medijos, iepriekš savu rīcību nesaskaņojot. Tomēr Federālā pretmonopolu biroja lēmums attiecas tikai uz Vācijas sportistiem. 

"Pašlaik mēs aktīvi sazināmies ar nacionālajām olimpiskajām komitejām un sākam sarunas, informējot, par ko esam vienojušies pēc DOSB [Vācijas olimpiskā sporta konfederācijas] sarunām ar pretmonopolu biroju," Bahu citēja insidethegames.biz. "Mans ieteikums jums, sportistiem, ir vērsties savā nacionālajā olimpiskajā komitejā vai federācijās un panākt saistošu vienošanos par sportista tiesībām un pienākumiem."

Vācijā uzskata, ka sponsoru un partneru tiesības būtu nepieciešams aizsargāt, ja viņu nodrošinātais finansējums tieši nonāk sportistu atbalsta programmās.

SOK informē, ka 90% savu finanšu atvēl olimpisko spēļu organizatoriem, sporta un sportistu atbalsta programmām, kā arī Pasaules Antidopinga organizācijai (WADA). Savukārt 10% SOK ienākumu paredzēti organizācijas "operacionāliem izdevumiem".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti