Lai gan sākotnēji finālā vadībā izvirzījās Ana, krievu sportiste spēja rezultātu izlīdzināt un panākt rezultātu 5-3. Osipovai līdz zelta medaļai pietrūka viens setpunkts, taču Osipova trīs šāvienus pēc kārtas raidīja devītniekā, kamēr Ana bija maksimāli precīza, liekot olimpisko čempioni noskaidrot pāršaudē.
Anas raidītā bulta pārliecinoši sasniedza desmitnieku, kas nesa uzvaru pār astotniekā iešāvušo Osipovu.
Līdz ar to 20 gadus vecā Ana kļuvusi par pirmo sportisti Tokijas olimpiskajās spēlēs, kura izcīnījusi trīs zelta medaļas, jo viņa uzvarēja arī jaukto pāru un sieviešu komandu sacensībās.
Kamēr sporta laukumā Ana rādījusi izcilu sniegumu, pašmājās viņa tika ierauta pamatīgā skandālā. Sportiste Dienvidkorejā tika kritizēta par pārāk īsiem matiem, izraisot uzbrukumus internetā no dažādiem neapmierinātiem komentētājiem. Izskanēja pat pieprasījumi viņai atņemt olimpiskās medaļas par "ekstrēmu feminismu."
Anas pusē tikmēr nostājās virkne sabiedrībā zināmu sieviešu, norādot, ka Dienvidkorejas nacionālā pašcieņa un reputācija ciešot nevis no trīskārtējās olimpiskās čempiones īsajiem matiem, bet no parādītā seksisma. Sociālajos tīklos arī tika publicēti vairāki tūkstoši attēlu ar sievietēm ar īsiem matiem, paužot atbalstu Anai.
Gan startējot finālā, gan kāpjot uz olimpiskā goda pjedestāla, Ana bija uzvilkusi platmali, kas gan ir ierasta galvassega augstu precizitāti prasošajā sportā.