Pusdiena

Šogad pieprasītākās studiju jomas - datorzinātnes un medicīna

Pusdiena

Pusdiena 19.07.2016

Par dopinga kontroles sistēmu Latvijā šaubu nav

Par dopinga kontroles sistēmu Latvijā šaubu nav

Latvijas dopinga kontroles sistēmā līdz šim nav bijušas konstatētas problēmas un nav arī bijušas šaubas, ka būtu pārkāpumi vai viltojumi, tā norāda Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Arī Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļa norāda, ka kolēģiem uzticas un ārvalstu laboratorijas, kurām Latvija sūta analīžu rezultātus, tiek kontrolētas.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis arī norāda, ka kopumā sistēma dopinga analīžu ņemšanai un analizēšanai ir ļoti strikti izstrādāta, un, ja Krievijā ir veikti, kriminālpārkāpumi, mainot analīžu pudelītes vai tās atverot un aizverot neatļautā veidā, tas ir šokējoši un rezultāti. Par Latvijas dopinga aģentūras veiktajām analīzēm līdz šim nav bijis šaubu, bijuši tikai atsevišķi gadījumi, kad neprecīzi aizpildīta anketas.

Taču arī LOK bijusi pieredze ar Soču laboratoriju, kad pirms diviem gadiem pēc ziemas olimpiskajām spēlēm Latvijas hokeja izlases uzbrucējam Ralfam Freibergam tika piespriesta divu gadu diskvalifikācija par dopinga lietošanu. Pirms tam Helsinku labotatorijā, kur Latvijas aģentūra sūtīja analīzes, aizliegtas vielas nekonstatēja. To atklājusi Soču laboratorija.

Vrubļevskis atcerējās, ka toreiz protokols bijis izdrukāts, taču uz tā ar roku veikti labojumi. Taču šajā gadījumā iebildumus nevarēja celt, jo konstatēts bija fakts, jautājumi varēja būt par procedūru. Savukārt par to, cik Latvijas dopinga kontroles sistēma ir droša, Latvijas Radio jautāja Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas vadītājs Gatim Berķim.

Viņš atklāja, ka visas dopinga kontroles Latvijā veic četri cilvēki, un viņi arī strādā birojā. Viņaprāt, tādēļ riski nepastāv, jo viņš saviem kolēģiem uzticas.

Latvijā savas antidopinga laboratorijas nav. Latvijas Antidopinga nodaļā norāda, ka laboratorijas tiek uzraudzītas, daļa laboratoriju zaudē akreditāciju, taču Vācijas laboratorijai Drēzdenē nekad nekādu problēmu nav bijis. Taču šajā gadā Latvijas Antidopinga nodaļa piesaistījusi UNESCO finansējumu un plāno izstrādāt antidopinga sistēmas modernizēšanas plānu nākamajiem četriem gadiem, lai uzlabotu darbu, sakārtojot juridiskos, finansiālos un administratīvos jautājumus.

Savukārt Saeimas sporta apakškomisija nākamjā pirmdienā rīkos ārkārtas sēdē, lai iepazītos ar Latvijas olimpiskās komandas gatavību Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kā arī pārrunās jautājumus saistībā ar šīs nedēļas skaļāko jautājumu, kas skar Pasaules Antidopinga aģentūras neatkarīgās komisijas slēdzienu, kas apstiprina Krievijas atbalstu dopinga sistēmas uzturēšanai valsts līmenī un manipulācijām dopinga analīzēs Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti