Organizatori: Vīrusa dēļ Tokijas olimpiskās spēles neatcels un nepārcels

Tokijas olimpiskās spēles 2020.gadā notiks paredzētajā laikā, un to norisi neiespaidos vīrusa izplatība kaimiņvalstī Ķīnā, ceturtdien paziņoja vietējās rīcības komitejas prezidents Josiro Mori. Japānā divu dienu vizītē ieradās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) delegācija, lai apspriestu gatavošanos spēlēm.

Olimpisko spēļu atklāšana paredzēta pēc pieciem mēnešiem, bet jau martā sāksies olimpiskās uguns stafete.

"Vēlos vēlreiz skaidri uzsvērt, ka mēs neplānojam spēles atcelt vai pārcelt," teica Mori.

Olimpiskā ciemata mērs Saburo Kavabuči uzskata, ka karstais un mitrais klimats Tokijas vasarā varētu būt nelabvēlīgs "Covid-19" vīrusam. "Pēc dažādās informācijas, ko saņemam, izskatās, ka šis vīruss nav tik spēcīgs kā gripas vīruss. Tas ir jutīgs pret mitrumu un karstumu. Japānā būs lietus sezona, kas varētu uzveikt vīrusu," paskaidroja Kavabuči.

Savukart SOK loceklis Džons Koutss, kurš regulāri ierodas pārbaudes vizītēs Tokijā, informēja, ka sagaida Japānas valdības, Tokijas pašvaldības un vietējo rīkotāju informāciju par epidemioloģisko situāciju, lai varētu pieņemt lēmumus par nepieciešamajiem drošības pasākumiem. Japānā nav reģistrēti "Covid19" izraisīti nāves gadījumi.

Koronavīrusa "Covid-19" dēļ starptautiskajā sacensību kalendārā Āzijā ir notikušas būtiskas izmaiņas, kas visvairāk skārušas slimības epicentru - Ķīnu. Uz nenoteiktu laiku atcēla Ķīnas F-1 posmu, pasaules sērijas turnīrus regbijā-7 Honkongā un Singapūrā no aprīļa pārcela uz oktobri, kā arī pasaules čempionātu vieglatlētikā telpās Naņdzjinā pārcēla uz nākamo gadu. Aprīlī Pekinā nenotiks organizācijas "SportAccord" konference, Ķīnā atcelti arī vairāki starptautiski golfa turnīri un olimpiskās kvalifikācijas sacensības.

Ceļošanas ierobežojumu dēļ Ķīnas sportistiem varētu būt problemātiski piedalīties kvalifikācijas sacensībās citās valstīs, lai nopelnītu olimpiskās ceļazīmes.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas.

Kopš infekcijas uzliesmojuma sākuma pagājušā gada decembrī Ķīnā reģistrēti vairāk nekā 40 000 inficēšanās gadījumu ar "Covid-19" vīrusu. Upuru skaits kontinentālajā Ķīnā pārsniedzis 1300 cilvēku. Pasaules Veselības organizācija "Covid-19" vīrusa dēļ ir izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti