Organizatori neveiks oficiālu laika atskaiti līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm

Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji atteicās no oficiālas laika atskaites līdz vērienīgā notikuma startam un ar to saistītajiem pasākumiem. Atteikšanās iemesls ir vēlme samazināt izdevumus un Covid-19 izplatīšanās risku, vēstīja aģentūra "Reuters". 

Olimpiskās spēles Japānas galvaspilsētā bija plānotas 2020.gada vasarā, bet pandēmijas dēļ tās pārcēla gadu vēlāk. Pulksteni, kas Tokijā skaita dienas, stundas, minūtes un sekundes līdz spēļu sākumam, pārstatīja uz jauno sākuma laiku.

Kamēr saglabājas draudi inficēties ar jauno koronavīrusu, nav iespējams rīkot klātienes pasākumus, paskaidroja Tokijas spēļu rīcības komitejā. 

Tokijas olimpisko spēļu rīcības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Tosiaki Endo piektdien teica, ka gala lēmumu par iespējām Japānas galvaspilsētā aizvadīt olimpiskās spēles būs jāpieņem pēc epidemioloģiskās situācijas 2021.gada pavasarī.

Infekcijas riska dēļ olimpiskajās arēnās varētu samazināt skatītāju skaitu un ierobežojumus varētu noteikt arī sportistiem, vēstīja Japānas ziņu aģentūra "Kyodo News". Sportisti olimpisko ciematu, iespējams, drīkstēs pamest tikai noteiktu skaitu reižu. Organizatori arī apsver iespēju ieviest sportistiem, personālam un skatītājiem obligātus koronavīrusa testus.

Japānā inficēšanos ar jauno koronavīrusu konstatēja apmēram 17 000 cilvēku, no kuriem 900 personas nomira.

Tokijas olimpisko spēļu sākums paredzēts 2021.gada 23.jūlijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti