Organizatori neuzskata Ķīnas koronavīrusu par draudu Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanai

Tokijas olimpiskās spēles 2020.gada vasarā risināsies pēc plāna, un nav pamata uzskatīt, ka to varētu ietekmēt jaunā Ķīnas koronavīrusa izplatīšanās, ceturtdien paziņoja vietējā rīcības komiteja. Gatavojoties spēlēm, rīcības komiteja izveidoja darba grupu, lai veiktu nepieciešamos darbus cīņā pret vīrusu, tajā pašā laikā vainojot medijus panikas celšanā.

Rīcības komitejas vadītājs Tosiro Muto solīja, ka olimpiskās spēles sāksies 24.jūlijā atbilstoši plānam.

"Ir svarīgi saglabāt vēsu prātu un spēju objektīvi izvērtēt situāciju," teica Muto. "Mēs negribam zvanīt trauksmes zvanus. Infekcijas izplatība ir ierobežota un pašreizējā situācijā nav problēmu rīkot olimpiskās spēles. Bailes izplatās ātrāk nekā vīruss, ir svarīgi savaldīt bailes."

Muto uzsvēra, ka ārpus Ķīnas ir tikai 191 reģistrēts gadījums saslimšanai ar jauno koronavīrusu, kas ir neliels skaits salīdzinājumā ar gripu. 

"Pasaules Veselības organizācija (PVO) nav izsludinājusi pandēmiju. Mums ir pieredze ar Zikas vīrusu Rio [olimpiskajās spēlēs] un šajās lietās mums jāpaļaujas uz ekspertiem," teica Muto. 

Savukārt Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) pārstāvis Kreigs Spenss apgalvoja, ka centieni iedvest bailes no jaunā koronavīrusa ir izraisījuši "infodēmiju", kas var ietekmēt sabiedrības viedokli pirms Tokijas olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm. 

Pašlaik Japānā ir reģistrēti 45 saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu, bet nāves gadījumu nav. Lai mazinātu infekcijas izplatīšanās risku, Japāna brīdināja savus pilsoņus pēc iespējas atturēties no ceļošanas uz Ķīnu, kā arī ieviesa jaunus noteikumus ieceļošanai valstī. 

Japānas premjers Sindzo Abe ceturtdien atzina, ka rēķinās ar koronavīrusa negatīvu ietekmi uz tūrismu, tomēr uzsvēra, ka valdība sadarbībā ar Starptautisko Olimpisko komiteju, vietējo rīcības komiteju un Tokijas pašvaldību turpinās mērķtiecīgi gatavoties olimpiskajām spēlēm. 

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.

Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti