Organizatori: Bez koronavīrusa situācijas risinājuma Tokijas olimpiskās spēles nenotiks

Vakcīnas pret jauno koronavīrusu ieviešana vai efektīvas ārstniecības metodes atklāšana būs izšķirošs faktors, lai pēc gada varētu sākt Tokijas olimpiskās spēles, trešdien teica pasākuma rīcības komitejas prezidents Josiro Mori. 

Pandēmijas iegrožošanu Mori nosauca par izšķirošo faktoru, kas noteiks iespējas sarīkot olimpiskās spēles. Viņš atzina, ka olimpiskā pasākuma sarīkošana nebūs iespējama, ja situācija saglabāsies nemainīga. 

"Pirmais jautājums, vai būs izstrādāta vakcīna vai zāles [pret koronavīrusu]," Japānas televīzijā NHK teica Mori. Viņš gan uzsvēra, ka spēļu atcelšana ir hipotētisks scenārijs, jo rīkotāji cer uz medicīnas zinātnes veicinātām pozitīvām izmaiņām. "Es nespēju iedomāties, ka šāda situācija saglabāsies vēl gadu," paskaidroja Mori.

Tokijas olimpisko spēļu atklāšana sākotnēji bija plānota piektdien, 24.jūlijā, taču martā to globālās pandēmijas dēļ pārcēla gadu vēlāk. 

Japānas sabiedrībā tikmēr ir mazinājies entuziasms spēļu rīkošanā. Tikai ceturtā daļa japāņu vēlas Tokijas spēļu rīkošanu plānotajā laikā 2021.gadā, bet lielākā daļa ziņu aģentūras "Kyodo News" veiktas aptaujas dalībnieku pandēmijas dēļ labprāt pārceltu pasākumu vēlāk vai atceltu to vispār. 

Viens no risinājumiem drošākai Tokijas spēļu aizvadīšanai varētu būt sacensību norise bez skatītājiem tribīnēs, tomēr Mori atzina, ka pašlaik tāda iespēja netiek izskatīta. 

Japānā arvien izvērtē dažādas iespējas spēļu pārcelšanas radīto izmaksu samazināšanai. Organizatori ir atraduši apmēram 200 pozīciju, kur varētu ietaupīt, bet oficiālu informāciju par tām nesniedz. Jau iepriekš rīkotāji teica, ka Tokijas spēles to sarīkošanas gadījumā nebūs tik krāšņas, kā iepriekš tika plānots.

Ar Covid-19 Japānā ir saslimuši vairāk nekā 26 000 cilvēku un teju tūkstoš pacientu ir miruši, turklāt Tokijas apkaimē inficēto skaits būtiski pieaug. Japānas robežas ieceļotājiem no ārzemēm lielākoties ir slēgtas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti