Olimpisko spēļu organizatori rosina atteikties no sacensību rīkošanas atsevišķā pilsētā

Nākotnē olimpiskās spēles varēs  kopīgi organizēt vairākas pilsētas, kā arī reģioni un valstu apvienības, ja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā jūnijā oficiāli apstiprinās rosinātās izmaiņas, trešdien vēstīja respektablais portāls insidethegames.biz.

Ieteikumus izmaiņām pašreizējā sistēmā, kas paredz olimpisko spēļu rīkotājas tiesības uzticēt vienai pilsētai, izstrādāja martā dibināta SOK darba grupa austrālieša Džona Koutsa vadībā. Komisija iesniedza SOK valdei sešus ieteikumus, kas līdz olimpiskās komitejas sesijai vēl tiks pilnveidoti.

SOK vēlas apturēt intereses kritumu olimpisko spēļu rīkošanas tiesību iegūšanā. Jau 2026.gadā ziemas olimpiskās spēles notiks vairākās sacensību norises vietās - Zviedrijas pilsētas Stokholma un Ore uz rīkotāju godu pretendē kopā ar Siguldu, bet otri kandidāti ir Milāna un Kortina d'Ampeco Itālijā. 

Būtiskas izmaiņas iecerētas arī pieteikšanās procedūrā. Pašlaik spēļu organizatorus nosauc septiņus gadus pirms sacensību sākuma, bet turpmāk šo termiņu varētu pēc vajadzības gan saīsināt, gan pagarināt, teica SOK prezidents Tomass Bahs. SOK vēlas ar pretendentiem uzturēt pastāvīgu dialogu un lēmumu pieņemt piemērotā brīdī.

SOK prezidents uzskata, ka pašreizējā sistēmā ir pārāk daudz zaudētāju. Mazas potenciālo rīkotāju intereses dēļ SOK iepriekš vienlaicīgi pieņēma lēmumu 2024.gada olimpiskās spēles uzticēt Parīzei, bet 2028.gadā - Losandželosai.

Nākamo spēļu rīkošanas komisijā SOK vēlas iesaistīt starptautisko federāciju un sportistu pārstāvjus, kā arī nacionālās olimpiskās komitejas un Starptautisko paralimpisko komiteju. Vēl gan nav skaidrs, kā tas varētu izpausties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti