Olimpisko spēļu atklāšanas parādei pošas 21 Latvijas sportists

Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā piedalīsies 21 Latvijas sportists, bet vēl 17 delegācijas dalībnieki viņiem pievienosies izlozes kārtībā, Latvijas Radio pastāstīja delegācijas preses pārstāve Marita Vilciņa. Atklāšanas ceremonija sāksies plkst. 1.50 pēc Latvijas laika naktī uz sestdienu, un tiešraidē to varēs redzēt LTV 1 un LTV7, kā arī lsm.lv.

Olimpiskajā ciematā piektdien uzturas 25 Latvijas sportisti, no kuriem atklāšanas parādē nebūs šosejas riteņbraucēju Toma Skujiņa un Alekseja Saramotina, kam jau nākamajā rītā jāstartē grupas braucienā, kā arī svarcēlāju Rebekas Kohas un Artūra Plēsnieka. 

Karognesēja, divkārtējā olimpiskā čempiona BMX riteņbraukšanā, Māra Štromberga vadībā "Maracana" stadionā iesoļos vieglatlēti Madara Palameika, Sinta Ozoliņa, Laura Ikauniece-Admidiņa, Gunta Latiševa-Čudare, Ilona Marhele, Ariana Hilborna, Zigismunds Sirmais, Rolands Štrobinders, Pauls Pujāts, Mareks Ārents, Arnis Rumbenieks, peldētāji Uvis Kalniņš, Aļona Ribakova, džudisti Jevgeņijs Borodavko, Artūrs Ņikiforenko, tenisiste Jeļena Ostapenko, burātāja Ketija Birzule, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš un šāvējs Dainis Upelnieks.

Sportistiem dalībai parādē nav nekādu ierobežojumu, bet pārējiem delegācijas dalībniekiem rīkotāji proporcionāli piešķīra 17 vietas, no kurām 16 tika izlozētas. Riodežaneiro spēļu organizatori turpina Londonā iesākto praksi nacionālo olimpisko komandu kvotu piešķiršanas kārtībai atklāšanas parādē saskaņā ar Olimpisko hartu. Parādē soļo sportisti, kas ir izteikuši vēlmi piedalīties, un delegācijas vadītājs, savukārt administrācijai, treneriem, medicīnas personālam un citiem tiek piešķirta kvota atkarībā no sportistu skaita.

Latvijas komanda turpinās Londonas spēlēs aizsākto tradīciju, ka atklāšanas parādē pirmajās rindās iet sportisti, pēc tam treneri, tehniskais un medicīnas personāls, bet kolonnu noslēdz delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers. Latvija stadionā iesoļos kā 110.delegācija.

Komandas treneru un personāla sapulcē ceturtdien nolēma, ka no piešķirtajām kvotas vietām dalībai olimpisko spēļu atklāšanas parādē pa vienai izsniegs attiecīgi Atēnu un Pekinas olimpisko spēļu medaļniekam Viktoram Ščerbatiham un BMX trenerim Ivo Lakučam, jo viņi savā sporta karjeras laikā nav piedalījušies nevienā atklāšanas parādē. Savukārt atlikušās 14 vietas tika izlozētas un pie iespējas soļot atklāšanas parādē tika treneri Edvīns Krūms, Mārcis Štrobinders, Deivids Džeims Kolinss, Andris Šmēdiņš, Genādijs Samoilovs, Vitālijs Smirnovs, Māris Birzulis, Jeļena Jakovļeva, Uģis Dronka, džudo sparingpartneris Viktors Reško, mehāniķis Kristaps Osis, fizioterapeiti Māris Eikens, Arnis Noveičuks, kā arī Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Kaspars Pone.

Latvijas olimpiskajā delegācijā ir iekļauti 33 sportisti trīspadsmit sporta veidos - brīvajā cīņā, džudo, burāšanā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, smaiļošanā un kanoe, svarcelšanā, šaušanā, tenisā, vieglatlētikā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti olimpisko medaļu izcīņā iesaistīsies 26 sporta disciplīnās.

Rio olimpiskās spēles ilgs līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti