Olimpisko komiteju sanāksmē Latvija nebūs pārstāvēta Krievijas un Baltkrievijas dalības dēļ

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) oktobrī nepiedalīsies Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas (NOKA) ģenerālajā asamblejā, kur ir iespējama Krievijas un Baltkrievijas pārstāvju dalība, pirmdien Latvijas Radio pastāstīja LOK prezidents Žoržs Tikmers.

NOKA ģenerālajā asamblejā gadskārtēji tiekas visu nacionālo olimpisko komiteju pārstāvji. Darba sanāksme ierasti pulcē pārstāvjus no vairāk nekā 200 nacionālajām olimpiskajām komitejām. 

Žoržs Tikmers par Latvijas Olimpiskās komitejas nostāju Krievijas un Baltkrievijas jautājumā
00:00 / 07:29
Lejuplādēt

LOK kopā ar astoņu valstu olimpiskajām komitejām parakstīja aicinājumu izslēgt Krievijas un Baltkrievijas olimpisko komiteju pārstāvjus no dalības sanāksmē, kas risināsies Seulā no 18. līdz 21.oktobrim.

"Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas un Zviedrijas NOK pilnībā atbalsta pašreizējos ieteikumus par Krievijas un Baltkrievijas nepiedalīšanos sportā. Solidaritātei ar ukraiņu tautu un Ukrainas sportu arī turpmāk ir jābūt mūsu prioritātei numur viens", teikts deviņu olimpisko komiteju kopējā vēstulē.

Kopīgo aicinājumu parakstījušās olimpiskās komitejas atbalsta Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK)  ieteikumus par abu agresorvalstu izslēgšanu no olimpiskās aprites. Tiesa, ja teju visas starptautiskās sporta veidu federācijas atbalsta SOK nostāju par Krievijas un Baltkrievijas sportistu nepielaišanu starptautiskām sacensībām, tad par funkcionāriem skaidra SOK lēmuma nav, un katrā federācijā izvēlas savus risinājumus. 

Tikmers uzsvēra, ka no NOKA ģenerālās asamblejas padomes nav skaidra vēstījuma par Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu, tādēļ LOK nolēma nebraukt un nepiedalīties, jo abu agresorvalstu pārstāvju dalība ir ļoti ticama. Uz iepriekš sūtīto aicinājumu izslēgt abu agresorvalstu pārstāvju dalību sanāksmē Seulā no NOKA netika saņemta ne formāla, nedz neformāla atbilde, pastāstīja Tikmers.

Krievijas olimpiskās komitejas prezidents Staņislavs Pozdņakovs iepriekš Krievijas medijiem teica, ka pirmdien nacionālā delegācija dosies uz NOKA tikšanos Seulā. 

Ģenerālās asamblejas boikotu atbalsta arī citu valstu pārstāvji, un sagaidāms, ka Seulā nebūs pārstāvētas Lietuvas un Igaunijas olimpiskās komitejas. Ziemeļvalstu lēmums varētu būt cits, jo uz vietas tiks pieņemta rezolūcija, kuras sagatavošanai būs nepieciešams atbalsts un iesaistīšanās, paskaidroja LOK prezidents.

Tikmers uzsvēra, ka karš Ukrainā nozīmē sportistu un amatpersonu nepiedalīšanos pasākumos, kur ir iesaistīta Krievija un Baltkrievija. Turklāt sportā arvien ir jūtamas kovida pandēmijas sekas, un ziemas sporta veidos latvieši nebrauks uz dārgām sacensībām tālākās valstīs, bet startēs zemāka ranga sacīkstēs Eiropā, piebilda Tikmers.

LOK prezidents uzsvēra, ka viņa vadītā organizācija jau vairākus gadus nesadarbojas ar partneriem, kas ir saistīti ar Krievijas vai Baltkrievijas ietekmes zonām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti