Olimpiskās komitejas pārstāvis: Tokijas spēļu atklāšanas pasākums būs trīs uzrunas

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Koordinācijas komisijas vadītājs Tokijas olimpisko spēļu rīkošanā Džons Koutss nešaubās par sporta foruma norisi 2021.gadā. Koutss aģentūrai "Reuters" trešdien pastāstīja, ka spēļu norisē daudz kas atšķiries no iepriekš pierastā standarta gan izmaksu samazināšanas nolūkā, gan sportistu drošībai, un būtiskas izmaiņas gaida atklāšanas ceremoniju.

Koutss pauda pārliecību, ka sarīkot olimpiskās spēles ir pienākums sportistu labad, un svarīgi būtu arī nodrošināt skatītāju klātbūtni tribīnēs. "Es veltu tam lielu darbu, un man ir iekšēja sajūta, ka būs [olimpiskās spēles Tokijā]," teica olimpiskajā kustībā lielu autoritāti iemantojušais Koutss. 

Savukārt ierasti spožās olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas 70 gadu vecais Koutss neuzskata par tik svarīgām, jo Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) plāns paredz rīkošanas izmaksu samazināšanu. "Tā [atklāšanas ceremonija] tagad būs trīs uzrunas pirms [sacensību] sesijas sākuma, un tas varētu ietaupīt pusmiljonu dolāru," teica Koutss.

SOK Koordinācijas komisijas vadītājs ir pārliecināts, ka daļa Tokijā īstenoto jaunievedumu kļūs par nākamo olimpisko spēļu rīkošanā ierastu praksi, lai padarītu pasākuma norisi vienkāršāku un lieki netērētu naudu. 

Koutss gan atzina, ka SOK sagaida lielākais izaicinājums kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem, kad boikotu dēļ daļa valstu nebija pārstāvētas Maskavas un Losandželosas olimpiskajās spēlēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti