Sadaļas Sadaļas

Piespēle

32 gadi Latvijas olimpiskās komitejas vadībā. Paveikto rezumējam kopā ar Aldonu Vrubļevski

Piespēle

Iepazīstam olimpisko sporta veidu - vējdēļa burāšanu ar foilu jeb zemūdens spuru

Lielais teniss kopā ar Anastasiju Sevastovu un Kārli Lejnieku

Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Lejnieks: Talanta labākā īpašība ir griba strādāt

Ikvienam ir talants kādā noteiktā jomā, bet augstu mērķu sasniegšanai svarīgākais ir vēlēšanās nepagurstoši strādāt, uzskata par Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretāru nule kā kļuvušais Kārlis Lejnieks. Sarunā Latvijas Radio viņš pauda pārliecību, ka Latvija ir daudzpusīgi talantīgiem cilvēkiem bagāta un spēcīgi raksturi ļauj cerēt arī uz turpmākiem panākumiem sportā.

Kamēr Latvijā vecāki, treneri un sabiedrība kopumā gribēs sasniegt augstus rezultātus, mums būs arī sportisti, ar ko lepoties, uzskata Lejnieks. Par labāko talanta īpašību bijušais Latvijas Tenisa savienības (LTS) ģenerālsekretārs nosauca gribu un patiku strādāt, jo līdzās talanta potenciālam ir jautājums par gatavību ziedoties mērķa sasniegšanai. Latvija, viņaprāt, ir labās pozīcijās panākumu gūšanai sportā.

"Mums ir ļoti labs genofonds, redzot, cik daudz dažādu sportistu mums ir," teica Lejnieks. "Ir ļoti talantīgi cilvēki un ar raksturu," viņš piebilda.

Par vienu no savām stiprajām pusēm Lejnieks uzskata spēju kontaktēties ar dažādiem cilvēkiem,

ko jau apliecināja tenisā, spējot pārliecināt spēcīgākos spēlētājus iesaistīties nacionālajā izlasē. Runājot ar Ernestu Gulbi, Aļonu Ostapenko un Anastasiju Sevastovu, bija svarīgi parādīt, ko Latvijas izlase vēlas sasniegt, paskaidroja Lejnieks. Galvenokārt tas bijis izšķiroši, lai spēcīgākie tenisisti pārliecinātos, ka viņu dalība izlasē ir svarīga.

Līdzības Lejnieks saskata arī jaunajā darbā, jo LOK viņam būs jārunā ar dažādu sporta veidu federācijām. Tāpat kā izdevās rast kompromisus ar tenisistiem, olimpiskajā amatā Lejniekam būs jārod kopīga valoda ar sporta veidu federāciju vadītājiem un jāuztur saziņa ar spēcīgākajiem atlētiem un treneriem, lai stiprinātu komandas garu. 

Lejnieks nešaubās, ka teniss ir veidojis viņu kā personību un devis arī iespēju palikt sportā pēc spēlētāja karjeras beigām.

Viņš neslēpj, ka vienmēr sirdī būs tenisists, tiesa, visas oficiālās saites ar savu sporta veidu ir sarāvis, lai neriskētu ar kādu interešu konfliktu. Lejnieks arvien būs gatavs fanot par Latvijas tenisu un atbalstīt ar kontaktiem, kā arī palīdzēs LTS jaunajam ģenerālsekretāram Konstantīnam Zasjadko, kuru viņš augstu vērtē kā darbinieku ar lielu pieredzi tiesnešu darbā un idejām tenisa attīstībai. 

Ar trim spožām sporta veida zvaigznēm Latvijā ir tenisa attīstībai ideāls laiks, jo atpazīstami spēlētāji veicina sporta veida popularitāti. Lejnieks nešaubās, ka bez rezultātiem interese sabiedrībā par tenisu nebūtu tik liela. Tenisa attīstībai Latvijā ir pamats - laukumi, bāzes un treneri, kam gan jāmāca bērni, gan jāmācās pašiem, uzsvēra Lejnieks.

Pandēmijas laikā labākie Latvijā tenisisti labprāt trenējas mājās kopā ar vietējiem spēlētājiem, tostarp Ernests Gulbis jau vairākus mēnešus ir mentors jaunajam talantam Kārlim Ozoliņam, pastāstīja Lejnieks. Viņš sagaida, ka labāko spēlētāju iesaistīšanās Latvijai var palīdzēt kļūt par ierastu treniņu vietu jaunajiem tenisistiem, kuri sportā ir ar vislielākajām ambīcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt