Olimpiskās komandas jaunajā vizuālajā tēlā atgriežas klasika

Latvijas olimpiskā komanda ir ieguvusi jaunu vizuālo identitāti, kuras pamatā ir klasiski elementi un krāsas bez centieniem sekot bieži mainīgām modes tendencēm. Iepazīstinot ar vairākus gadus tapušo identitātes koncepciju, modes mākslinieks Bruno Birmanis trešdien pastāstīja, ka tās pamatuzstādījums ir vienot ar klasiskām vērtībām, nevis šķelt.

Radītā vizuālā koncepcija būs pamatā Latvijas olimpiskajos sportistu tērpos, kurus izgatavos starptautiskā konkursā uzvarējušais Polijas uzņēmums OTCF un tā zīmols F4. Latvijas olimpiskā komiteja ar OTCF otrdien Rīgā parakstīja līgumu par tērpu izgatavošanu delegācijām visos lielajos olimpiskajos sporta pasākumus un Eiropas spēlēs līdz 2020.gadam.

Koncepcijas autori vienojās, ka nav nepieciešams identificēties ar jaunām krāsām, bet jāpaļaujas uz Latvijas karoga toņiem un tumši pelēko krāsu. Vizuālajā tēlā paredzēta formas tīrība, lakonisms un izsmalcinātība detaļās.

Olimpiskās komandas jaunajā vizuālajā identitātē ir komandas logotips ar Brīvības pieminekļa trīs zvaigznēm un uzrakstu Latvija, kā arī pinums. Viscaur vizuālajā tēlā maksimāli saglabātas Latvijas karoga krāsu proporcijas (2:1:2) un iekļauti olimpiskie apļi. Izmantoto burtu veidojuma pamatā ir modernizēta Latvijas grafikas klasiķa Anša Cīruļa dizains. 

Lai vizuāli atveidotu olimpiešu entuziasmu un spēku, ir izveidots pinums no trīs atslēgas elementiem – dzīvs, pārdabisks un emocionāls. Pinums ir dzīvs, jo pīšanas laikā cilvēks iedarbojas uz lietām, lai radītu ko jaunu, dzīvā procesā mērķtiecīgi tiek virzīta enerģija. Pinums ir pārdabisks, jo viens mats ir vājš, bet kļūst nesaraujams, kad pārtop bizē. Tāpat tūkstošiem šķiedru piešķir muskulim apbrīnojamu spēku. Pinums ir emocionāls, jo to var atrast Nameja gredzenā, sudraba pieclatniekā, pat Baltijas ceļā. 

Latvijas Olimpiskās komandas jaunā vizuālā identitāte tiks iestrādāta sporta apģērbu zīmola 4F veidotajos tērpos un aksesuāros, kas speciāli tiks veidoti Latvijas komandas vajadzībām. 

“Veidojot jauno olimpiskās komandas identitāti, mākslinieki vadījās pēc principa, ka olimpiešiem piemīt pārcilvēciskas spējas lekt augstāk, skriet tālāk un mest stiprāk, pastāstīja Birmanis. Latvijas olimpiešus virza entuziasms, kuru no sirds viņi iegulda katrā lietā. "Katru dienu sportisti paveic šķietami neiespējamo ar mūžīgā dzinēja cienīgu spēku, sasniedzot sporta augstākās virsotnes. Ikviens vingrinājums, treniņš un starts ir no svara, lai uzpītu tādu pinumu, ar kuru Latvijas olimpiskā komanda iegūst zeltu," paskaidroja mākslinieks.

Pirms vizuālā tēla radīšanas tās autori konsultējās ar vairākiem potenciālajiem Latvijas olimpiešiem, kam jaunajos tērpos jau būs jāstartē nākamvasar Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Sportistu sākotnējais atzinums ir pozitīvs, un viņi gaida, kad varēs pārliecināties par Polijas uzņēmuma tērpu praktiskumu. Sagaidāms, ka jauno olimpisko tērpu prezentācija notiks nākampavasar.

Olimpiskās komandas vizuālās identitātes izstrādāšanā līdzās Birmanim bija iesaistīti arī nozares profesionāļi Gatis Mūrnieks, kā arī uzņēmums “Asketic” un tā mākslinieciskais direktors Miķelis Baštiks. 

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis ir pārliecināts par Polijas uzņēmuma augstajiem kvalitātes standartiem un viņu priecē tas, ka ražotājs apģērbu veidos speciāli Latvijas olimpiskās komandas vajadzībām. LOK un OTCF sadarbība paredz pasūtījumus deviņiem sarīkojumiem – vasaras un ziemas olimpiskajām spēlēm, Eiropas un pasaules jaunatnes olimpiādēm vasarā un ziemā, kā arī otrajām Eiropas spēlēm.  

Savukārt OTCF valdes priekšsēdētājs Igors Klaja solīja darīt visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka Latvijas sportisti ir apmierināti ar savu apģērbu – gan labi izskatoties, gan labi startējot.

Lai īsi un konkrēti varētu izstāstīt un izskaidrot olimpiskās komandas jauno vizuālo identitāti, ir izveidots video stāsts. Tā idejiskais autors ir Birmanis, bet režisors ir Andris Gauja, kurš ir veidojis vairākas apbalvotas dokumentālas un pilnmetrāžas filmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti