Olimpiskās dienas rīta vingrošanā dalībnieku rekordskaits dienu sāks ar smaidu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētajā Olimpiskajā dienā piektdien, 20.septembrī, rīta vingrošana 770 vietās visā valstī pulcēsies apmēram 150 000 dalībnieku, kas pasākumā būs jauns aktivitātes rekords, Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" pastāstīja LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Vingrojumu kompleksa autore Diāna Stupele uzsvēra, ka rīta vingrošana palīdz dienu sākt ar smaidu. Olimpiskajā dienā katrai vecuma grupai ir savs pielāgots vingrojumu komplekss, un tāds jau laicīgi tika veidots arī bērnudārzu audzēkņiem. 

Vairums iesaistīto dalībnieku būs skolēni un bērnudārznieki, tomēr organizatori atgādina, ka rīta vingrošana ikvienam palīdz labi justies un iesaistīties sportā. Lai gan pasākumā jau šoreiz gaidāms jauns dalībnieku rekords, rīkotāji cer, ka ik gadu vingrotāju skaits turpinās pieaugt un aptvers visas pašvaldības. 

Olimpiskā rīta vingrošana risināsies "Musiqq" dziesmas "Sāc ar sevi" pavadībā. 

Rīkotāji sagaida, ka Olimpiskajā dienā piedalīsies 101 pašvaldības un pilsētas sportotāji. Pasākuma devīze ir “Nāc un vingrot sāc!". Olimpiskās rīta vingrošanas mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās olimpiskās komitejas organizēt Olimpisko dienu, popularizējot nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. Olimpiskās dienas pasākumi ir bezmaksas un visiem dalībniekiem pasniegs SOK dalības sertifikātus, bet viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

Izglītības iestāžu audzēkņi Olimpiskajā dienā iepazīsies ar dažādiem sporta veidiem un to noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Pirmsskolas un sākumskolas bērni varēs piedalīties zīmējumu konkursā, kur dalībniekiem būs uzdevums uzzīmēt Latvijas olimpiskās komandas talismanu. Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12.klašu skolēni rakstīs iedvesmas vēstuli Latvijas olimpiskajai komandai, paturot prātā, ka 2020.gadā Tokijā risināsies olimpiskās spēles.

Ar “Olimpisko dienu 2019” sākas Eiropas Sporta nedēļas pasākumi. Eiropas Sporta nedēļa notiks no 23. līdz 30.septembrim ar mērķi veicināt fiziskās aktivitātes katrā Eiropas valstī un iesaistīties ir aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

"Olimpiskās dienas 2019" rīta vingrošanas video materiāli ir pieejami LOK mājaslapā un oficiālajā "YouTube" kontā.

Pērn Olimpiskajā dienā piedalījās apmēram 145 000 dalībnieku no 95 Latvijas novadiem un pilsētām 650 norises vietās.

KONTEKSTS:

Olimpiskās dienas norisi SOK atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadu organizē olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto iespēju, lai popularizētu olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

Kopš 2008.gada Olimpiskajā dienā ir iespēja tuvāk iepazīt olimpiskos sporta veidus un iemēģināt tos kopā ar klātienē satiktiem olimpiskajiem atlētiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti