Olimpiskās dienas pasākumos Latvijā plāno pulcēt dalībnieku rekordskaitu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2019” 20.septembrī notiks 768 norises vietās visā valstī, pulcējot rīta vingrošanā vismaz 150 000 dalībnieku, kas būs jauns aktivitātes rekords, piektdien informēja LOK.

Rīkotāji sagaida, ka Olimpiskajā dienā piedalīsies 101 pašvaldības un pilsētas sportotāji. Pasākuma devīze būs “Nāc un vingrot sāc!". Olimpiskās rīta vingrošanas mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu. 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās olimpiskās komitejas organizēt Olimpisko dienu, popularizējot nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. Olimpiskās dienas pasākumi būs bezmaksas un visiem dalībniekiem pasniegs SOK dalības sertifikātus, bet viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers uzsvēra, ka ik gadu dalībnieku skaits Olimpiskās dienas pasākumos palielinās. Pērn pirmo reizi LOK izveidoja atsevišķu vingrojuma kompleksu mazākajiem bērniem – pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, un šogad tradīcija tiek turpināta.

Izglītības iestāžu audzēkņi Olimpiskajā dienā iepazīsies ar dažādiem sporta veidiem un to noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Pirmsskolas un sākumskolas bērni varēs piedalīties zīmējumu konkursā, kur dalībniekiem būs uzdevums uzzīmēt Latvijas olimpiskās komandas talismanu. Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12.klašu skolēni rakstīs iedvesmas vēstuli Latvijas olimpiskajai komandai, paturot prātā, ka 2020.gadā Tokijā risināsies olimpiskās spēles.

Ar “Olimpisko dienu 2019” sāksies Eiropas Sporta nedēļas pasākumi. Eiropas Sporta nedēļa notiks no 23. līdz 30.septembrim ar mērķi veicināt fiziskās aktivitātes katrā Eiropas valstī un iesaistīties ir aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Olimpiskās dienas rīkotāji arī aicina vietējos organizatorus izstrādāt savu individuālo programmu, lai plašāk popularizētu olimpiskos sporta veidus un olimpiskās idejas. LOK ir publicējusi divus "Olimpiskās dienas 2019" mācību video materiālus, kurus nepieciešams izmantot rīta vingrošanas kompleksa apgūšanai. Video materiāli ir pieejami LOK mājaslapā un oficiālajā "YouTube" kontā.

Pērn Olimpiskajā dienā piedalījās apmēram 145 000 dalībnieku no 95 Latvijas novadiem un pilsētām 650 norises vietās.

KONTEKSTS:

Olimpiskās dienas norisi SOK atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadu organizē olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto iespēju, lai popularizētu olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

Kopš 2008.gada Olimpiskajā dienā ir iespēja tuvāk iepazīt olimpiskos sporta veidus un iemēģināt tos kopā ar klātienē satiktiem olimpiskajiem atlētiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti