«Olimpiskais zibsnis»: 2012.gads - Londona, Lielbritānija

Apvienotās Karalistes metropolē Londonā 2012.gadā olimpiskās spēles notika jau trešo reizi. Tās pulcēja dalībnieku rekordskaitu - apmēram 10 500 sportistu no 204 valstīm, tostarp pirmoreiz par olimpiskajām medaļām boksā cīnījās sievietes. Arī Latvijai nebija par ko skumt, jo startēja maksimālais dalībnieku skaits šķēpa mešanā - seši sportisti, divi pāri pludmales volejbolā un vīriešiem trīs BMX riteņbraucēji. Kopā 46 atlēti, tostarp 65 gadus vecais šāvējs Afanasijs Kuzmins, kuram tās bija devītās olimpiskās spēles.

No šķēpmetējiem Fortūna novērsās - Vadims Vasiļevskis 38., Ainārs Kovals - 17.vietā, bet pašreizējais Eiropas čempions Zigismunds Sirmais palika bez rezultāta. Arī dāmas neiepriecināja - finālā iekļuva tikai Madara Palameika un ieņēma 8.vietu.

Tāllēcēja Ineta Radēviča kā jaunā māmiņa startēja godam, un līdz medaļai pietrūka tikai viens centimetrs. Pludmales volejbolā no Mārtiņa Pļaviņa un Jāņa Šmēdiņa, kuri bija izlikti ar 17.numuru, neviens medaļu negaidīja, viņi paši arī nē, taču abi pierādīja, ka ir vieni no labākajiem pasaulē un izcīnīja bronzu.

Savukārt Māris Štrombergs kļuva par vienīgo divkārtējo olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā. Tolaik viņš teica, ka aizvadīja karjerā visnozīmīgākās sacensības, taču vēl gaida starts Rio, kur Māris pretendēs uz trešo panākumu.