«Olimpiskais zibsnis»: 1952.gads - Helsinki, Somija

„Olimpiskais zibsnis” – līdz pat mēneša beigām rubrikā kopā ar ilggadējo sporta žurnālistu Gunāru Jākobsonu katru dienu ieskatīsimies olimpisko spēļu vēsturē.

Olimpiskajām spēlēm Somijā bija jānotiek jau 1940.gadā, bet tās atcēla Otrā pasaules kara dēļ. Dalībnieku skaits olimpiskajās spēlēs arvien auga un Helsinkos sasniedza apmēram 5000 sportistu.

Pirmo reizi olimpiskajās spēlēs startēja arī PSRS komanda, kuras uzdevums bija viens,- neoficiālajā medaļu kopvērtējumā apsteigt amerikāņus.

Padomju delegācijā bija arī trīs Latvijas sportisti - divkārtējais PSRS čempions soļošanā 38 gadus vecais Aiviekstes zemnieks Pēteris Zeltiņš, 18 gadus vecais basketbolists Maigonis Valdmanis un 25 gadus vecais 400 metru skrējējs Edvīns Pīlāgs. Arī Madonas pusē dzimušais lodes grūdējs un diska metējs Oto Grigalka, kurš dzīvoja Maskavā.

Grigalka ieņēma 4.vietu lodes grūšanā, Zeltiņu diskvalificēja, Pīlāgs, pārmocīts atlases sacensībās, startēja vāji.

Savukārt PSRS basketbola izlase zaudēja tikai amerikāņiem un izcīnīja bronzas godalgas. Valdmanis spēlēja pret Bulgāriju un sacensību noslēgumā palika bez medaļas, jo to savā kabatā iebāza kāds padomju sporta funkcionārs. 

Padomju sporta triumfs izpalika, jo vēl arvien nepārspēta medaļu tabulas galvgalī ar 40 zelta godalgām bija ASV, kas kopskaitā izcīnīja 76 medaļas. PSRS komandai - 22 zelta un kopā 71 medaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti