1939.gada jūnijā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) par 13. Olimpisko spēļu mājvietu izvēlējās Londonu. Diemžēl, spēles nenotika, jo arvien plosījās Otrais pasaules karš. Spēļu rīkošana kara laikā būtu pretrunā olimpiskajiem ideāliem un simboliem.
Olimpiskā devīze "Citius, altius, fortius" jeb "Ātrāk, augstāk, spēcīgāk" izsaka olimpiskās kustības centienus. 1895.gadā šos vārdus studentu sporta sacensību atklāšanā izteica franču garīdznieks Didons, vēlēdamies formulēt sporta nodarbību mērķi.
Savukārt olimpiskās kustības simbols ir pieci kopā savīti dažādu krāsu apļi. Tie simbolizē olimpiskās saimes vienotību un draudzību starp visu kontinentu tautām. Saskaņā ar Olimpisko hartu, pieci olimpiskie apļi ir SOK īpašums un to izmantošana atļauta tikai ar SOK atļauju.
Olimpiskā simbola autors ir Pjērs de Kubertēns, un pirmoreiz apļus prezentēja 1914.gadā SOK kongresā Parīzē. Olimpisko apļu ideja Kubertēnam radās Grieķijā, Delfos, kur viņš uz altāra ieraudzīja emblēmu ar pieciem savītiem apļiem.