Olimpiskā uguns Japānas ziemeļaustrumos pulcē desmitiem tūkstošu skatītāju

Vairāk nekā 50 000 cilvēku sestdien Japānas ziemeļaustrumu pilsētā Sendai ieradās aplūkot Tokijas olimpisko spēļu uguni, neraugoties uz brīdinājumiem par koronavīrusa pandēmiju, vēstīja aģentūra AFP. Arvien nav zināms, vai olimpiskās spēles vasarā varēs notikt noteiktajā laikā, jo infekcijas dēļ pasaulē ir apturēta lielākā daļa sporta notikumu.

Olimpiskās uguns nogādāšanu Japānā piektdien atzīmēja pieticīgā ceremonijā, bet dienu vēlāk Sendai iedzīvotāji vairākas stundas stāvēja trīs kilometru rindā, lai aplūkotu olimpisko uguni un nofotografētos pie lāpas, kas izveidota ķiršu zieda formā. Daudzu skatītāju sejas sedza aizsargmaskas.

"Stāvēju rindā trīs stundas, bet redzēt olimpisko uguni bija iedvesmojoši," sabiedriskajai raidorganizācijai NHK teica kāda 70 gadu veca sieviete. 

Rīkotāji gan bažījas par uguns apmeklētāju lielo ieinteresētību un brīdināja, ka pasākumu varētu pārtraukt, ja skatītāju pūļi kļūs ļoti blīvi. 

Tokijas olimpiskās uguns stafetes sākums paredzēts Mijagi prefektūrā valsts ziemeļaustrumos, lai izceltu reģiona atgūšanos pēc 2011.gada zemestrīces, cunami un kodolavārijas spēkstacijā. Olimpiskās lāpas stafetei jāsākas 26.martā sporta kompleksā Fukusimā, kur 2011.gadā dzīvoja kodolnelaimes novēršanā iesaistītie strādnieki. 

Arvien skaļāk gan izskan balsis, kas aicina pārcelt Tokijas spēles uz vēlāku laiku. Par atlikšanu iestājas vairākas nacionālās olimpiskās komitejas un sporta veidu federācijas, savukārt Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un ASV Olimpiskā un paralimpiskā komiteja saskata, ka vairāk nekā četrus mēnešus pirms plānotā spēļu sākuma vēl ir priekšlaicīgi pieņemt gala lēmumu. 

Tokijas olimpiskās spēles plānots sarīkot no 24.jūlija līdz 9.augustam

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti