Olimpiskā komiteja rekomendē iekļaut breika dejas 2024.gada Parīzes spēļu programmā

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja trešdien Lozannā ieteica apstiprināt kāpšanas sportu, sērfošanu, skeitbordu un breika dejas 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu programmā. Ja izpildkomitejas ieteikumu jūnijā apstiprinās SOK sesijā, ārpus programmas paliks karatē, kam 2020.gadā Tokijā būs olimpiskā debija.

Parīzes olimpisko spēļu programma veicinās dzimumu līdztiesību, jauneklīgāku un urbānāku spēļu saturu, SOK sesijā teica organizācijas prezidents Tomass Bahs. Viņš cer, ka papildinājums olimpiskajos sporta veidos palīdzēs piesaistīt spēlēm jaunāku auditoriju.

Kāpšanas sportu, sērfošanu un skeitbordu jau iepriekš kā papildu sporta veidus iekļāva 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu oficiālajā sacensību programmā, bet breika dejām debija olimpiskā statusā bija pērn jaunatnes olimpiskajās spēlēs Buenosairesā. 

SOK vēl izvērtēs breika deju sacensību sistēmu un to pārraudzību, kā arī tiesāšanu. Bahs pauda pārliecību, ka breika dejas ir "ļoti autentisks izteiksmes veids", kur dejotāji ne tikai veic fiziskas aktivitātes, bet arī interesanti izpauž sevi. 

Ārpus Parīzes olimpisko spēļu potenciālās programmas palikušā karatē, kā arī skvoša pārstāvji kritizēja SOK par neskaidrajiem atlases kritērijiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti