No Lillehammeres līdz Phjončhanai - Māra Rīmeņa atskats uz 12 olimpiskajām spēlēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Viens no olimpiskajās spēlēs pieredzējušākajiem Latvijas sporta žurnālistiem Māris Rīmenis būs klāt arī Phjončhanā, kur darbosies Latvijas Televīzijas komandā un komentēs sacensību norisi. Dienvidkorejā viņš klātienē iepazīs savas 13. olimpiskās spēles un iespaidus varēs salīdzināt ar tiem, kas gūti jau pirms vairāk nekā 20 gadiem.

Pirmās olimpiskās spēles klātienē Rīmenim bija 1994.gadā Lillehammerē. Īpaši viņam palicis atmiņā Latvijas delegācijā valdījušais vienotības gars. Tolaik drošības pārbaudes bijušas mērenas, un apsargus interesējis tikai lielāka izmēra somu saturs. 

Savukārt 1998.gads Nagano bija īpašs ar Latvijas biatlonistu startu. Latvija palika bez Ilmāra Briča sudraba sprintā - visi labākie jau bija finišējuši, bet pamatīga sniega dēļ protestu iesniedza neveiksmīgi startējušie vācieši. Protestu apmierināja, un Bricim praktiski droša medaļa vējā.

Soltleiksitijā 2002.gadā no sešām Rīmeņa ziemas spēlēm bijušas vissliktākās ar pārspīlētu drošības kontroli. Taču atmiņā palicis arī pozitīvais, piemēram, Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas dalība hokeja spēles translācijā. 

Rīmenis atzīst, ka no 2006.gada Turīnas ziemas olimpisko spēļu noslēguma mute palika vaļā "Aerodium" lidotāju snieguma dēļ. Pat ja tie nebūtu latvieši, iespaids būtu vienreizējs, atzīst pieredzējušais žurnālists. 

Kamaniņbraucējs Mārtiņš Rubenis 2006.gadā Turīnā izcīnīja Latvijai pirmo olimpisko medaļu ziemas sporta veidos. Rīmenis gan neliekuļo un atzīst, ka citi notikumi vēlākās olimpiskajās spēlēs uz viņu atstājuši dziļāku emocionālo iespaidu. Piemēram, Martina Dukura cīņa skeletonā Vankūverā un Sočos. 

Līdz šim pēdējās spēles ziemas Sočos Rīmenis raksturo ar krievu vārdu "pokazuha" - neīsts pasākums, ko parādīt citiem bez patiesas vērtības. Tiesa, bijušas arī pozitīvas lietas - transports Sočos kursējis pēc perfekta grafika. 

Rīmenis ir skeptisks par olimpiskā sporta nākotni dopinga dēļ. Medaļas cena ir ļoti augsta, jo paver ceļu uz slavu un naudu. Valsts prēmijas vai reklāmas līguma dēļ sportists ir gatavs iet pāri visam. 

Lai izprastu olimpiskās spēles, vismaz reizi mūžā ir jābūt uz vietas, uzskata Rīmenis. Taču izbaudīt spēles, iespējams, labāk pat ir mājās, ja vien pieejams plašs televīzijas saturs. 

 



 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti