Rīta Panorāma

Intervija ar komponistu, pianistu, džeza mūziķi Edgaru Cīruli

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāju Ievu Rozentāli

Intervija ar sporta žurnālistu Anatoliju Kreipānu un LOK prezidentu Žoržu Tikmeru

Nāk klajā grāmata «Olimpiskās medaļas Latvijai»: 117 stāsti par ikvienu godalgas ieguvēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Godinot Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) simtgadi, nākusi klajā grāmata "Olimpiskās medaļas Latvijai", kurā apkopoti 117 stāsti par olimpiskajiem medaļniekiem, kuri startējuši zem pieciem karogiem.

Viens no grāmatas autoriem sporta žurnālists Anatolijs Kreipāns piektdien Latvijas Televīzijā paskaidroja, ka grāmatā  ir pieminēti visi medaļnieki, jo tā nav viņu vaina, ja attiecīgajā laikā sportistiem nebija iespēju pārstāvēt Latviju zem sarkanbaltsarkanā karoga. Visvēsturiskākās un spilgtāk atmiņā paliekošās ir Latvijai un tās sportistiem pirmās olimpiskās medaļas, atzina Kreipāns.

Grāmata par Latvijas olimpisko mantojumu veidota kā apkopojums ar nelielu aprakstu par medaļniekiem hronoloģiskā secībā, norādot gan sportistus, kas ieguvuši olimpiskās godalgas zem savas valsts karoga, gan PSRS un citu valstu komandās.

LOK prezidents  Žoržs Tikmers sacīja, ka 117 medaļas 100 gados ir labs sasniegums, kā arī viņš uzteica spēcīgas autoru komandas veidoto grāmatu kā stāstu par tiekšanos uz ideālu. Grāmata arī ļauj iepazīt olimpiskās kustības vēsturi Latvijas sasniegumu kontekstā.

Līdzās Kreipānam grāmatu veidoja sporta žurnālisti Guntis Keisels un Dainis Caune, olimpiskās kustības vēsturniece Aija Erta, Sporta muzeja komanda un tās vadītāja Agra Brūne, savu ieguldījumu sniedzot arī bijušajam LOK  prezidentam Aldonam Vrubļevskim.

Grāmatu "Olimpiskās medaļas Latvijai" LOK dāvinās Latvijas Nacionālajai bibliotēkai Tautas grāmatu plauktam un katrai Latvijas bibliotēkai. Tāpat grāmatu nosūtīs LOK projekta "Sporto visa klase" 315 klasēm, visām olimpiskajām federācijām un Latvijas pašvaldībām. Grāmatu arī varēs iegādāties Latvijas Sporta muzejā.

Digitālā veidā grāmatu varēs atrast LOK mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti