Modernās pieccīņas pārstāvis Nakoņečnijs startēs olimpiādē

Dopinga skandāli un Krievijas atlētu diskvalificēšana pavērusi ceļu uz Rio daudziem rezervistiem. Kā ziņo Latvijas Modernās pieccīņas federācija, uz olimpiskajām spēlēm dosies Ruslans Nakoņečnijs. Līdz ar to uz Rio dosies 33 Latvijas sportisti - šķēpmetēja Līna Mūze, kura kvalificējusies olimpiādei, kājas traumas dēļ piedalīties nevarēs.

Starptautiskā modernās pieccīņas federācija ir izlēmusi pielaist Krievijas atlētus Aleksandru Lesunu, Donatu RImšaiti un Gulnazu Gubaidullinu pie dalības Rio, taču Maksims Kustovs ir diskvalificēts. Viņa vietā pēc noteikumiem vieta olimpiskajās spēlēs radusies pirmajam rezervistam, un tas ir Latviju pārstāvošais ukrainis Ruslans Nakoņečnijs.

Ukrainā dzimušajam Nakoņečnijam Latvijas pilsonība par īpašiem nopelniem tika piešķirta pērn. Sportista augstākais sasniegums, startējot zem Latvijas karoga, ir 2015. gada martā gūtā uzvara vienā no Pasaules kausa posmiem.

Latvijas Modernās pieccīņas federācijas prezidents Jānis Liepiņš Latvijas Radio atzina, ka zaļā gaisma Nakoņečnija dalībai olimpiādē ir negaidīta. “Tā ir patīkama ziņa, mēs esam gandarīti par tādu iespēju. Domāju, ka šādu iespēju izmantosim pilnībā,” norādīja Liepiņš.

Viņš arī pastāstīja, ka ir jau sazinājies ar pašu sportistu, un arī viņš ir priecīgs par šādu notikumu pavērsienu. Raugoties uz Nakoņečnija dzīvi pēdējo divu gadu laikā, pozitīvu pavērsienu ir bijis daudz. Kā norādīja Liepiņš – tā ir uzvara Pasaules kausa posmā, pierādīts lietderīgums Latvijas sportā, iegūta Latvijas pilsonība, saņemta no Ukrainas atļauja startēt olimpiādē, un, protams, arī meitas piedzimšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti