Medaļu ieskaitē ASV aizvien straujāk tuvojas simtam

Riodežaneiro olimpisko spēļu sacensību 12. dienā pamatīgi savu olimpisko medaļu klāstu papildināja ASV izlase, aizvien straujāk tuvojoties godalgu simtniekam. Pagaidām lielvalsts kontā 93 godalgas. Tāpat pie olimpiskajām godalgām tika daudzas Āzijas valstis.

Francija kļuva par zelta medaļu bagātāka, pateicoties jāšanas sporta konkūra sacensībām, kur komanda ar Filipu Rozjē, Kevinu Sto, Rožēru Bosu un Penelopi Lervosu sastāvā tika kronēti par olimpiskajiem čempioniem. Sudrabs tika ASV jātniekiem, bet bronza – Vācijai.

Galda tenisā komandu sacensībās medaļu kolekciju papildināja Ķīna, izcīnot zelta godalgu. Sudrabs Japānai, bet bronza Vācijai.

Badmintonā jauktajās dubultspēļu sacensībās zelta medaļas izcīnīja Indonēzijas sportisti Tontovi Ahmads un Liljana Nacira, uzvarot Malaizijas pāri Čanu Penu Sonu un Go Liu Jinu. Olimpisko bronzu jau otrdien izcīnīja ķīnieši Naņs Džans un Juņlei Džao.

Nepatīkamu brīdi Rio spēlēs piedzīvoja divkārtējais olimpiskais čempions Kenijas skrējējs Ezekjēls Kemboji – viņam tika atņemta olimpiskā bronza 3000 metru šķēršļu sacensībās, jo viņš bija izkāpis no skrejceļa. Līdz ar to šī godalga tika ceturtās vietas ieguvējam Francijas skrējējam Majedīnam Mekisi. Olimpiskais zelts kenijietim Konseslusam Kiproto, bet sudrabs ASV atlētam Evanam Džegeram.

Boksā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem zelta medaļu izcīnīja Kazahstānas bokseris Danijars Jeļeusinovs, kurš izšķirošajā cīņā uzveica Uzbekistānas sportistu Šagramu Gijasovu. Savukārt bronzas godalgas tika francūzim Djopam Sisoko un marokānim Muhamedam Rabi.

Trīskārtējā olimpiskā čempione brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 63 kilogramiem japāniete Kaori Ičo trešdien ieguva vēl vienu zelta medaļu, šoreiz gan startējot svara kategorijā līdz 58 kilogramiem. Sudrabs krievietei Valērijai Koblovai, bet bronzas medaļas – indietei Sakši Malikai un tunisietei Marvai Amri.

Bet brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 48 kilogramiem uzvaras lauri arī japānietei – Eri Tosakai. Sudrabs Ukrainā dzimušajai, bet Azerbaidžānu pārstāvošajai Marijai Stadņikai, bet bronza – bulgārietei Jeļicai Atanasovai un ķīnietei Jaņanai Suņai.

Svara kategorijā līdz 69 kilogramiem brīvajā cīņā triumfs atkal Japānai – zeltu izcīnīja Sara Došo, finālcīņā uzvarot krievieti Natāliju Vorobjovu. Bronzas medaļas zviedrietei Jenni Frnasonei un kazahstānietei Emlirai Sizdikovai.

Tāllēkšanas sacensībās ar 7,17 metru lēcienu amerikāniete Tjana Bartoleta izcīnīja zelta medaļu, aiz sevis atstājot tautieti Britniju Rīsu un serbieti Ivanu Španoviču, kura ar 7,08 metru lēcienu uzstādīja jaunu Serbijas rekordu.

Pierādot, ka jamaikieši ir ātri, šīs valsts skrējēja Ileina Tompsone 200 metru sprintā finišēja 21,78 sekundēs, izcīnot zelta medaļu, kas viņai kļuva jau par otro augstāko godalgu Rio. Sudraba godalga Dafnei Shipersai no Nīderlandes, bet bronza – Torijai Bovijai no ASV.

100 metru barjerskrējienā viss goda pjedestāls ASV sportistēm – zelts Brianai Rolinsai, sudrabs Niai Ali, bet bronza – Kristijai Kestlinai.

Taekvando cīņā vīriem līdz 58 kilogramiem zelta godalgu izcīnīja ķīnietis Džao Šuai, sudrabu taizemietis Tavins Hanprahu, bet bronzu – dominikānis Luisito Pje un dienvidkorejietis Tēhuns Kims. Savukārt svara kategorijā līdz 49 kilogramiem sievietēm par olimpisko čempioni kļuva dienvidkorejiete Sohui Kima, pieveicot serbieti Tijanu Bogdanoviču. Bet bronza – azerbaidžānietei Patimatai Abakaroai un taizemietei Panipakai Vongpatanakitai.

Dienas izskaņā medaļas tika sadalītas pludmales volejbolā sievietēm. Zelta finālā par uzvarētājām kļuva vācietes Laura Ludviga un Kira Valkenhorsta, uzvarot mājinieces brazīlietes Agatu Bednarčuku un Barbaru Seišasu ar rezultātu 2-0 (21:18, 21:14). Cīņā par bronzu mājinieces Larisu Franku Maestrini un Talitu Roču ar 2-1 (17:21, 21:17, 15:9) uzveica amerikānietes Eiprila Rosa un Kerija Volša Dženingsa.