Maratona pārcelšana uz Saporo izmainīs Tokijas olimpisko spēļu kalendāru

Pēc lēmuma 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu maratonu pārcelt uz Saporo vīriešu skrējiens iepriekš plānotajā dienā nevarēs notikt, jo 9.augustā paredzēta arī spēļu noslēguma ceremonija, ceturtdien vēstīja Japānas ziņu aģentūra "Kyodo". 

Sarīkot maratonu vienā dienā ar olimpisko spēļu noslēgumu nav iespējams, tādēļ sacensību kalendārā būs ievērojamas izmaiņas, teica Tokijas spēļu rīcības komitejas vadītājs Josiro Mori. 

Saporo mērs Kacuhiro Akimoto pauda cerību, ka spēļu rīcības komiteja pēc iespējas drīzāk pieņems lēmumu par sacensību laiku un maratona maršrutu, lai pilsētā varētu laicīgi veikt sagatavošanās darbus un mazinātu ietekmi uz vietējo iedzīvotāju ikdienu. 

Lai nokļūtu no Saporo uz spēļu noslēgumu Tokijā, sportistiem būtu jāceļo 800 kilometru, turklāt uzdevumu sarežģītu arī nepieciešamība veikt dopinga pārbaudes un citas procedūras. 

Organizatori arī izskatīs iespēju vīriešu un sieviešu maratonu rīkot vienā dienā. 

Tokijas mēre Juriko Koike pirms nedēļas publiski pauda neapmierinātību ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu pārcelt maratona un soļošanas sacensības uz Saporo. SOK savu lēmumu pamatoja ar meteoroloģiskajām prognozēm, jo augustā gaidāmais karstums Japānas galvaspilsētā varētu apdraudēt sportistu veselību.

Nākamgad Tokijas olimpiskās spēles paredzētas no 24.jūlija līdz 9.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti