Sadaļas Sadaļas

Lukašenko dēls aizstāj tēvu Baltkrievijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatā

Baltkrievijas Olimpiskā komiteja (BOK) piektdien ievēlēja Viktoru Lukašenko organizācijas prezidenta amatā, kurā viņš aizstāja savu tēvu Aleksandru Lukašenko, lai gan abi ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sankciju sarakstā, vēstīja aģentūra AP. 

Amatus saglabāja arī vairākas citas SOK sankciju sarakstā iekļautas personas, kas vairo iespēju Baltkrievijas sportistiem Tokijas olimpiskajās spēlēs startēt bez savas valsts karoga. 

Viktors Lukašenko iepriekš bija BOK viceprezidents. Pašreizējais valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko aicināja BOK biedrus balsot par savu dēlu, solot, ka jaunais vadītājs nepieļaus zagšanu, korupciju un nelietderīgu līdzekļu izšķērdēšanu. 

SOK pret olimpiskajām amatpersonām Baltkrievijā vērsās pērn decembrī, norādot, ka sankcijas ieviestas par rīcību pret sportistiem, kuri iesaistījās protestos pret valstī pastāvošo režīmu. SOK prezidents Tomass Bahs trešdien teica, ka priekšlaicīgi neizteiks pieņēmumus par iespējamo rīcību, ja BOK vadībā paliks personas, kas diskreditē olimpisko kustību.

Viktors Lukašenko ir tēva padomnieks nacionālās drošības jautājumos, bet abi ir pakļauti arī Eiropas Savienības sankcijām.

Rietumos neatzīst augustā Baltkrievijā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātus - ar tiem Aleksandrs Lukašenko pamato palikšanu amatā.

BOK izpildkomitejā līdzās Viktoram Lukašenko ievēlēja arī Dmitriju Baskovu, par kura iespējamo lomu Baltkrievijā kāda protestu dalībnieka nāvē atsevišķu izmeklēšanu veic Starptautiskā Hokeja federācija. 

Daudzi Baltkrievijas sportisti iepriekš parakstīja aicinājumu SOK nekavējoties rīkoties, lai novērstu valsts varas īstenotu politisku diskrimināciju un vardarbību. Pēc augusta sākumā notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām un sabiedrisko protestu pastiprināšanās pret to rezultātiem, ļoti aktīvi savu pozīciju pauda daudzi esošie un bijušie baltkrievu sportisti.

Par spīti atpazīstamībai, pilsoniskās nostājas paušana nepasargāja sportistus no varas iestāžu sankcijām.

Daudzi sportisti bija spiesti izciest administratīvos arestus, daudziem tika liegtas trenēšanās iespējas, apturēti sadarbības līgumi un finansējums, tādējādi apdraudot viņu turpmāko karjeru.

Pēc daudzu sūdzību saņemšanas SOK jau septembra beigās sāka izmeklēšanu un vērsās pēc paskaidrojumiem pie Baltkrievijas Olimpiskās komitejas. Izvērtējot saņemto informāciju, SOK pieņēma lēmumu ieviest pret baltkrievu amatpersonām pagaidu sankcijas.

SOK apturēja maksājumus Baltkrievijas Olimpiskajai komitejai, bet atsevišķi sportisti saņem tiešu finansējumu. 

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienība ceturtdien uz gadu pagarināja sankcijas, ko noteikusi Baltkrievijas amatpersonām, tostarp valsts autoritārajam līderim Aleksandram Lukašenko un viņa dēlam Viktoram Lukašenko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt