Sporta studija

Latvijas Hokeja federācija gaida «Daugavas» stadionā topošo ledus halli

Sporta studija

Sporta studija

LOK goda prezidents Baltiņš: Sportā būt labākajam Latvijā vēl neko nenozīmē

LOK goda prezidents Baltiņš: Sportā būt labākajam Latvijā vēl neko nenozīmē

Atjaunotajai Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) 32 gadu laikā bijuši tikai divi prezidenti – Vilnis Baltiņš un Aldons Vrubļevskis. LOK goda prezidents Baltiņš sūdzas, ka šobrīd trūkst prezidenta kandidātu.

“Kur ir cilvēks, kurš ir spējīgs domāt par visiem kopā, nevis par sevi, par savu sporta veidu?” retoriski jautā Baltiņš, norādot, ka LOK prezidenta amatā ir jābūt personībai, kas spēj domāt valstiski, domāt par visiem. Viens no kandidātiem ir Žoržs Tikmers, šobrīdējais LOK ģenerālsekretārs. Taču, kā norāda Baltiņš, Tikmers ir labs birokrāts, bet ir vēlme tikt pie jauna cilvēka pie LOK stūres.

2018. gadā, atzīmējot 30 gadus kopš LOK atjaunošanas, Igaunijas Olimpiskās komitejas kolēģi uzdāvinājuši latviešiem ozolu, kas iestādīts Baltiņa golfa laukumā. “Es gribu, lai mani tur aprok, zem šī ozola. Lai es redzu, ko viņi te dara,” norādīja Baltiņš.

Pandēmijas laikā Vilnim vairāk sanācis palasīt grāmatas, padomāt par sportu un olimpiskajiem ideāliem, kas, viņaprāt, pazuduši. Sports ir pārvērties par lielu biznesu. Baltiņš gan pats pasmejas, ka čīkst kā večuks par savu mīļo sportu, un neslēpj nepatiku, ka visi tik ļoti alkst pēc finansiāla atbalsta. Turklāt tas, ja esi Latvijā labākais, nemaz nenozīmē, ka sportists var būt konkurētspējīgs pasaules līmenī.

Baltiņš uzsvēra – ja Latvijā no valsts budžeta nogrieztu sportam finansējumu, diezin vai kaut kas daudz mainītos dzīvē. Bet tagad ir tikai runas, ja nebūs klāt naudas, tad sports būs pagalam. “Zinām šito dziedāšanu,” norādīja Baltiņš.

Baltiņa golfa laukuma nopļaušana prasa desmit stundas. Līdz Jāņiem tas jādara katru trešo dienu. Vienā pļaušanas reizē degvielā aiziet 80 eiro, klāt vēl laistīšanas un tehnikas uzturēšanas izmaksas. 25 gadus golfa laukums bijis kā izklaide ģimenei un draugiem, tagad Baltiņu ģimene domā padarīt to rentablu. Vilnis priecīgs, ka laukuma uzturēšanā šobrīd iesaistās visa ģimene. Taču viņš pat baidās domāt par brīdi, kad pandēmija beigsies un ģimenes locekļi atkal dosies pasaulē savās gaitās un viņš paliks viens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti