Sporta ziņas

Boksere Amanda Millere

Sporta ziņas

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis : Tokijas OS atrast vietu kalendārā būs grūti

LOK lūgs Starptautiskajai olimpiskajai komitejai atbalstu Latvijas vadošajiem atlētiem

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents: Sportisti gaida ātrāku lēmumu par Tokijas spēlēm

Latvijas sportisti vēlas pēc iespējas ātrāk noskaidrot, kad notiks Tokijas olimpiskās spēles, lai pieskaņotu savus treniņu grafikus, pirmdien Latvijas Radio teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. Viņš pastāstīja, ka LOK prasīs informāciju no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK). 

LOK sazinājās ar olimpiskās komandas kandidātiem un viņu pārstāvētajām sporta veidu federācijām. Jo ātrāk SOK pieņems lēmumu, jo vieglāk pieskaņot savus treniņu plānus būs gan tiem, kas jau kvalificējušies Tokijai, gan sportistiem, kas rēķinās ar dalību kvalifikācijas sacensībās pirms olimpiskajām spēlēm, lai iegūtu tiesības tajās startēt. 

Aldons Vrubļevskis par Tokijas olimpiskajām spēlēmMāris Bergs

  No 37 Latvijas olimpiskās komandas kandidātiem 22 sportisti ir Latvijā, bet 15 atlēti gatavojas ārzemēs. LOK aptaujāja vairāk nekā pusi komandas kandidātu, lai noskaidrotu viņiem aktuālākos jautājumus.

  "Visi ir ļoti optimistiski noskaņoti un gaida SOK lēmumu," teica Vrubļevskis. Viņš uzsvēra, ka Tokijas spēlēm jānotiek 2020.gadā, jo pēc tā sāksies jau nākamais olimpiskais cikls.

  LOK nosūtīs Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai arī Latvijas sporta veidu federācijās izstrādātos priekšlikumus olimpiskā kvalifikācijas procesa pilnveidošanai, solot iestāties par godīgas spēles principu ievērošanu. LOK arī cer, ka SOK sniegs nacionālajām olimpiskajām komitejām papildu finanšu atbalstu Covid-19 pandēmijas seku mīkstināšanai.

  Jau vēstīts, ka SOK arī koronavīrusa pandēmijas apstākļos nav atteikusies no nodoma sarīkot Tokijas olimpiskās spēles, tiesa, nedēļas nogalē pieļaujot iespēju, ka spēles varētu pārcelt uz vēlāku pagaidām vēl nenoteiktu laiku. SOK plāno lēmumu pieņemt četru nedēļu laikā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Olimpiskā kustība
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti