Pēcpusdiena

Dažādi viedokļi par KNAB vadītāja lēmumu atbrīvot četrus darbiniekus

Pēcpusdiena

Francijā notikušais terora akts raisa jautājumu par drošību publiskos pasākumos

Latviju Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 32 sportisti

Latvijas olimpiskajā Rio delegācijā iekļaus 32 sportistus

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izpildkomitejas sēdē ceturtdien apstiprināja delegācijas sastāvu startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kas Brazīlijā risināsies no 5. līdz 21.augustam, informēja LOK. Latvijas olimpiskajā komandā sākotnēji iekļāva 31 sportistu 11 disciplīnās - vieglatlētikā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, brīvajā cīņā, smaiļošanā, džudo, tenisā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, peldēšanā un burāšanā. Vēlāk ceturtdien kļuva zināms, ka Latvija būs pārstāvēta arī šaušanā.

(papildināts pēc šāvēja Daiņa Upelnieka iekļaušanas delegācijā)
Sagaidāms, ka Rio startēs 31 Latvijas sportists, jo sarakstā iekļauta arī smagu kājas savainojumu guvusī šķēpmetēja Līna Mūze. Olimpiskā kvalifikācija sportistiem beidzās pirmdien, 11.jūlijā, bet līdz 13.jūlijam visām vasaras sporta veidu federācijām LOK bija jāiesniedz savu pārstāvēto sporta veidu kandidātu saraksts dalībai olimpiskajās spēlēs.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis uzsvēra, ka olimpiskās komandas sportistu skaits ir mazāks nekā iepriekš uz Londonas un Pekinas spēlēm, taču komandas vidējā kvalitāte ir augstāka.

“Vismaz 10 komandas dalībnieki ir gatavi cīnīties par visaugstākajiem rezultātiem un to viņi ir pierādījuši ar savu sniegumu gan šajā, gan iepriekšējās sezonās. Mūsu olimpiskās komandas dalībnieki ir starp pasaules ranga līderiem savos sporta veidos un disciplīnās, tāpēc veiksmes gadījumā vajadzētu būt arī labiem rezultātiem," sacīja Vrubļevskis.

Olimpiskā debija Rio būs 12 sportistiem. Latvijas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers atzina, ka ir izaugusi jauna olimpiešu paaudze, kas pirms vairākiem gadiem sāka karjeru sportā ar dalību jaunatnes olimpiādēs. “No otras puses, šī Latvijas delegācija ir arī pieredzējusi, jo lielai daļai sportistu šīs būs jau otrās, trešās vai pat ceturtās olimpiskās spēles. Jaunības maksimālisms tiks apvienots ar pieredzes bagātību,” teica Tikmers.

Vasaras sporta veidu federācijas apstiprināšanai LOK izpildkomitejā iesniedza sarakstus ar sporta veidu atlētiem, treneriem un apkalpojošo personālu, sakārtojot tos prioritārā secībā. Iesniegtie saraksti tika izmantoti par pamatu Latvijas olimpiskās komandas sastāva apstiprināšanai.

Olimpisko kvalifikācijas normatīvu maratonā izpildīja četras skrējējas, taču nāciju kvotas dēļ Rio varēs tikai trīs, tādēļ Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) sarakstā atstāja labākos rezultātus sasniegušās sportistes, bet Anita Kažemāka tika iekļauta rezervistos.

Pēdējais olimpiešu vidū iekļuva šāvējs Dainis Upelnieks, kurš startēs stenda šaušanā. Par iespēju viņam doties uz Rio Latvijas šaušanas federācija uzzināja tikai ceturtdien, jo Starptautiskā Šaušanas federācija atvēlēja Latvijai vienu kvotu stenda šaušanas disciplīnā.

Savukārt Mūzes iekļaušana delegācijā varētu nodrošināt Latvijai iespēju akreditēt lielāku tehnisko personālu, kas palīdzēs pārējiem sportistiem.

Latvijas olimpiskās delegācijas sportisti

Ketija Birzule (burāšana)

Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa sievietēm)

Jevgēņijs Borodavko, Artūrs Ņikiforenko (džudo)

Uvis Kalniņš, Aļona Ribakova (peldēšana)

Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols)

Māris Štrombergs, Edžus Treimanis (BMX riteņbraukšana)

Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins (šosejas riteņbraukšana)

Aleksejs Rumjancevs (smaiļošana)

Rebeka Koha, Artūrs Plēsnieks (svarcelšana)

Jeļena Ostapenko (teniss)

Laura Ikauniece-Admidiņa, Madara Palameika, Zigismunds Sirmais, Jeļena Čelnova-Prokopčuka, Mareks Ārents, Sinta Ozoliņa, Pauls Pujāts, Rolands Štrobinders, Agnese Pastare, Gunta Latiševa-Čudare, Ilona Marhele, Ariana Hilborna, Arnis Rumbenieks, Valērijs Žolnerovičs, *Līna Mūze (visi vieglatlētika)

Dainis Upelnieks (šaušana)

Rezervisti

Ruslans Nakoņečnijs (modernā pieccīņa), Anita Kažemāka (maratons)

*Līna Mūze nevarēs startēt traumas dēļ

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti