Rīta Panorāma

Skype intervija ar Līvu Zorgenfreiju

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Aldonu Vrubļevski

Latvijas Olimpiskajā komitejā cer uz atbilstošu finansējumu sportistiem pēc Tokijas spēļu pārcelšanas

Tokijas olimpisko spēļu pārcelšana uz 2021.gadu ietekmē plānošanu nevis darbības principus, tajā pašā laikā atgādinot, ka sportistiem būs nepieciešams atbilstošs finansējums, lai pienācīgi sagatavotos pārceltajam sporta forumam, Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" trešdien teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Latvijas sportisti spēļu pārcelšanu uztver ar sapratni, bet situācijas ir dažādas, pastāstīja Vrubļevskis. Viņš uzsvēra, ka veselība un drošība ir pirmajā vietā, ko ar veselo saprātu saprot ikkatrs. 

Aldons Vrubļevskis par Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanuMārtiņš Kļavenieks

  Sportisti pašlaik vēl ir neziņā, kā viss notiks, bet lielākā daļa ir apņēmības pilni pārplānot treniņu grafiku un gatavoties olimpiskajām spēlēm. 

  Vrubļevskis nešaubās, ka 2020.gadā olimpiešu gatavošanās plāniem naudas pietiks, bet par nākamo gadu LOK prezidentam ir bažas, jo valsts budžetā augstu sasniegumu sportam ieplānots par diviem miljoniem eiro mazāk.

  Lai sagatavotos pārceltajām spēlēm, ir nepieciešami atbilstoši finanšu resursi.

  "Ceru, ka lēmums par olimpisko un paralimpisko spēļu pārcelšanu liks politiķiem izlemt, ka nedrīkst samazināt atbalstu augstu sasniegumu sportam," teica Vrubļevskis. "Ja gadiem ilgi atbalsts ir sniegts un pēdējā brīdī pirms olimpiādes to atņem, tā nedrīkst būt," viņš piebilda.

  Sportistiem, kas gatavojās olimpisko spēļu sākumam 24.jūlijā, plāni ir jāmaina. Vrubļevskis atzina, ka pašlaik nav precīzi zināms, kad Tokijas spēles notiks. Nav arī zināms, vai notiks citas sacensības, tostarp 2020.gada rudens pusē plānotais Eiropas čempionāts vieglatlētikā un pasaules čempionāts riteņbraukšanā.

  LOK no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) gaida detalizētu informāciju par pārcelto Tokijas spēļu norises laiku un kvalifikācijas nosacījumiem,

  lai noskaidrotu, vai starta kvotas saglabā tie atlēti, kas kvalificējušies jau pirms gada vai diviem. Tāpat nepieciešams noskaidrot informāciju par kvalificēšanās nosacījumiem citos sporta veidos, arī detaļas par kompensācijas mehānismu, jo finanšu zaudējumi spēļu pārcelšanas dēļ ir radušies un būs arī turpmāk.

  Vrubļevskis saskata, ka olimpiskās komandas kandidātu vidū ir arī ne tie jaunākie sportisti, kam dzīvē uz nākamo gadu varētu būt citi plāni, tādēļ Tokijas spēles viņiem, iespējams, ies secen. Savukārt pludmales volejboliste Tīna Graudiņa ir paņēmusi akadēmisko gadu universitātē ar domu, ka olimpiskās spēles beigsies 2020.gada augustā. Pēc izmaiņām nevar zināt, kā Graudiņa varēs turpināt mācības, ja tikpat aktīvi turpinās gatavoties spēlēm, paskaidroja LOK prezidents.

  Jau vēstīts, ka SOK un Tokijas spēļu organizatori otrdien vienojās koronavīrusa pandēmijas dēļ pārcelt sacensības, kam būs jānotiek ne vēlāk kā 2021.gada vasarā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Olimpiskā kustība
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti