Latvijas Olimpiskā komiteja veidos vadlīnijas sportistu dalībai starptautiskās sacensībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) izstrādās vadlīnijas olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē, ceturtdien informēja LOK.

Vadlīnijas Latvijas olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē paredzēts izstrādāt, lai ieviestu vienotu attieksmi jautājumos par Krievijas un Baltkrievijas sportistu, atbalsta personāla, oficiālo pārstāvju un amatpersonu iesaisti. LOK radītās vadlīnijas plāno saskaņot ar Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentu.

LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsvēra, ka Olimpiskās komitejas pozīcija ir skaidra – Latvijas sportistiem nav jāpiedalās sacensībās un pasākumos kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un valsts pārstāvjiem.

"Ir vajadzīga kopīga un valstiski vienota nostāja, kas skaidri un nepārprotami definē kopīgo attieksmi pret notikumiem un paredz sekas, ja šī nostāja netiek ievērota," Tikmeru citēja LOK. "Izstrādājamās vadlīnijas preventīvi sagatavos sporta veidu federācijas lēmumu pieņemšanā un skaidras nostājas paušanā gan vietējā, gan starptautiskā  informatīvajā telpā." 

LOK izpildkomitejas sēdē uzklausīja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidenta Ata Strengas un Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) prezidenta, vienlaikus LOK viceprezidenta, Einara Fogeļa skaidrojumus par Latvijas pozīciju FIL ārkārtas kongresā, kur nolēma atstādināt Krievijas amatpersonas no ieņemtajiem amatiem, bet pietiekamu atbalstu neguva Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšana no FIL. 

Tāpat LOK izpildkomiteja akceptēja Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvu kvotu sadalījumu olimpiskajos ziemas sporta veidos nākamajai sezonai. Dažādos sporta veidos kvotas paredzētas 82 sportistiem. Zelta sastāvā iekļauts 21 sportists, sudraba sastāvā – 24, bet bronzas sastāvā - 37 atlēti. Kvotas piešķirtas biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, snovbordā, ziemeļu divcīņā, daiļslidošanā un šorttrekā.

Līdz 25.aprīlim attiecīgo sporta veidu federācijām jāiesniedz saskaņošanai LOK valdē iekšējie kritēriji sportistu iekļaušanai LOV sastāvos un pēc to saskaņošanas arī sportistu vārdiskais sastāvs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti