Sporta ziņas

Latvijas futbola virslīga. «Riga FC» - «Valmiera Glass ViA». Krišs Kārkliņš

Sporta ziņas

LC pusfināls volejbolā. «RTU/Robežsardze» - «Limbaži MSĢ». Andrejs Zavarotnijs

LOK ģenerālā asambleja

Latvijas Olimpiskā komiteja teju 3/4 budžeta paredz sporta veidu federāciju atbalstam

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālās asamblejas sesijā piektdien apstiprināja organizācijas budžetu 2019.gadam 5,7 miljonu eiro apmērā, paredzot vairāk nekā 70% finanšu novirzīt olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam, informēja LOK. Olimpiskā komiteja vēlas ne tikai mērķtiecīgi un lietderīgi izmantot nodrošinātos finanšu līdzekļus, bet arī panākt budžeta palielinājumu no valsts.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis par tuvākās nākotnes atbildīgākajiem darbiem nosauca pienācīgu sagatavošanos 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm un II Eiropas spēlēm, kas šogad jūnijā notiks Minskā. Svarīga LOK vēl būs Latvijas jaunatnes olimpiāde Jelgavā un Eiropas jaunatnes vasaras olimpiāde Baku, kā arī tradicionālā Olimpiskā diena septembrī, Pludmales spēles Sandjego oktobrī un programmas “Sporto visa klase” kārtējā mācību gada atklāšanu novembrī.

“2018.gadā esam veiksmīgi realizējuši LOK galvenos darbības virzienus – gatavojoties un pagājušā gada februārī sekmīgi aizvadot Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, kā arī jauniešu komanda piedalījās jaunatnes olimpiskajās spēlēs Buenosairesā”, sacīja Vrubļevskis.

LOK vēlas iespēju robežās ietekmēt 2020.gada un vidējā termiņa valsts budžeta veidošanu, lai nepieļautu finansējuma samazinājumu augstas klases sasniegumu sportam, bet gan panāktu pieaugumu. "Jārēķinās, ka ziedojumu apjoms turpinās sarukt, savukārt reklāmas un licences ieņēmumu apjoma palielināšana ne katrai sporta organizācijai ir pieejama un iespējama," pauda LOK prezidents.

Vrubļevskis informēja, ka ziedojumu apmēra kritums pārsniedz 50%. Tajā pašā laikā augstas klases sportisti nerodas vienā dienā vai gadā un pat ne vienā olimpiskajā ciklā. tādēļ prognozējamība un stabilitāte nepieciešama katram sportistam, trenerim un federācijas vadītājam.

Sadarbību ar LOK ir pārtraukusi "Swedbank" un "Latvijas gāze" ar meitasuzņēmumiem, sacīja LOK finanšu direktors Aldis Āboliņš. Tiesa, "Swedbank" jau iepriekš atzina, ka ziedošanas pārtraukšana nav saistīta ar nodokļu izmaiņām. LOK ziedojumu apmēra samazinājums attiecībā pret pērno gadu ir 70 tūkstoši eiro.

Aizvadīto gadu par sportiskiem notikumiem un panākumiem bagātu, bet vienlaikus sarežģītu Latvijas sportā nosauca LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Viņš rosina sporta organizācijām un Izglītības un zinātnes ministrijai kopīgi pieņemt lēmumu par valsts pasūtījumu sportā, veicot pārdomātas reformas sporta nozares pārvaldībā, kā arī sniedzot nepieciešamo finanšu atbalstu pārmaiņu laikā.

Sadarbībā ar Izglītības un Zinātnes ministriju un Nacionālo sporta padomi LOK grib turpināt darbu un izstrādāt jaunu sporta finansēšanas modeli nākamajiem olimpiskajiem cikliem. Šim ciklam papildus piešķirtie 300 tūkstoši eiro olimpiskajiem un 100 tūkstoši eiro paralimpiskajiem sportistiem esot nepietiekami.

LOK darba galvenajām prioritātēm – olimpisko spēļu sagatavošanās programmām - budžetā atvēlēti 1 853 353 eiro. No šīs summas 227 438 eiro paredzēti Tokijas olimpisko spēļu programmai, savukārt Eiropas spēlēm Minska ieplānoti 70 355 eiro. Individuālo sporta veidu federāciju finansējumam paredzēti 1 182 600 eiro, turpretim olimpiskās kustības jaunatnes programmai - 209 645 eiro.

Īpašiem mērķiem plānotie 1 348 990 eiro paredzēti treneru tālākizglītībai, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās, sporta veidu attīstības, olimpisko spēļu sagatavošanās programmai, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts Olimpiskās dienas organizēšanai un programmas “Sporto visa klase” nodrošināšanai.

LOK programmas īsteno ciešā sadarbībā ar 38 olimpisko sporta veidu federācijām. Līdzekļi galvenokārt ir paredzēti sportistu treniņu apstākļu nodrošināšanai, inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskajā vienībā iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darba nodrošināšanai.

Šķiet strīdi pierims arī starp olimpisko un paralimpisko komiteju – beidzot organizācijas parakstīja sadarbības līgumu un paralimpiskajiem sportistiem tas atrisinās kaut vai sporta formu trūkumu. Nākamgad Tokijā īpaša sadarbība starp šīm divām organizācijām būs arī starptautiskajā līmenī. Ja iepriekš paralimpiskās spēles risinājās mēnesi pēc olimpiādes, tad nākamgad olimpiādes noslēgumā karogs tiks nodots paralimpiādei.

2019.gadā LOK turpinās atbalstīt deviņu reģionālo un sporta veidu olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes. 150 000 eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai. Savukārt valsts budžeta dotācija apakšprogrammā “Valsts ilgtermiņa saistības sportā valsts galvoto aizdevumu atmaksai” ir 1 446 498 eiro.

Olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem finansējumu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas, kā arī no ziedotājiem un pašu saimnieciskās darbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti