Latvijas Olimpiskā komiteja: Runas par Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanu sacensībās ir priekšlaicīgas

Vai Krievijas un Baltkrievijas sportisti varētu atgriezties starptautisko sacensību apritē, aicina pētīt Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK). Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks ceturtdien Latvijas Radio gan sacīja, ka diskusija par krievu un baltkrievu reabilitēšanu ir pāragra.

LOK nostāja nav mainījusies, arvien uzskatot, ka Parīzes spēlēm būtu jānotiek bez krievu un baltkrievu sportistu dalības, uzsvēra Lejnieks. Viņš atzina, ka atlikušajā pusotrā gadā līdz Parīzes olimpiskajām spēlēm jārēķinās ar iespējamiem interesantiem pavērsieniem. 

Kārlis Lejnieks par LOK nostāju Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalībai sacensībās
00:00 / 00:26
Lejuplādēt

"Mēs pastāvam uz to, ka Parīzes spēlēm vajadzētu būt bez Krievijas un Baltkrievijas sportistiem," teica Lejnieks.

SOK pagājušajā nedēļā konsultējusies ar saviem locekļiem, sportistu pārstāvjiem, starptautiskajām sporta veidu federācijām un nacionālajām olimpiskajām komitejām. Pēc SOK paustā, vairums iesaistīto pušu piekritušas, ka saskaņā ar Olimpisko hartu ir jāciena visu sportistu tiesības, izslēdzot diskrimināciju, un valstu valdības nedrīkstētu izlemt, kuri sportisti drīkst vai nedrīkst piedalīties sacensībās.

Norvēģijas sabiedriskais medijs uz šādu rīcību jau reaģējis, nodēvējot SOK par Kremlim noderīgiem idiotiem. SOK uzsvēra, ka nevienam sportistam arī nevajadzētu liegt piedalīties sacensībās, aizliegumu pamatojot tikai ar viņa pilsonību. 

Pašlaik ir runa par iespējamu krievu un baltkrievu atlētu piedalīšanos Parīzes olimpiskajās spēlēs zem neitrālā karoga. Tiesa, nav gan skaidrs, zem kāda karoga šie sportisti startēs kvalifikācijā, ja lēmumu tiešām pieņems.

Pagaidām vēl ir daudz neskaidrību potenciālajā diskusijā, bet SOK jau ir izsaukusi lielu ažiotāžu.

Tikmēr Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pauda cerību, ka LOK šajā jautājumā paudīs "ļoti principiālu un cietu nostāju".

Ministrs sacīja: "Es nekādā veidā nevaru piekrist, ka, kamēr šāda agresija notiek, šiem sportistiem būtu tiesības piedalīties.

Tas, manuprāt, ir amorāli. Un, lai cik man stāstītu, ka sportu ar politiku nejauc, tieši autoritārie režīmi ir tie, kas vislabāk izmanto sportu saviem mērķiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti