Sadaļas Sadaļas

Rīta intervija

LIZDA vadītāja Inga Vanaga par pāreju uz izglītību valsts valodā

Rīta intervija

Bijušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss par dzelzceļa elektrifikāciju

Latvijas olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis par Krievijas dopinga skandālu

Latvijas olimpiešu šefs Krievijas sportistu lietas risinājumu uzskata par taisnīgu

Aizliegums Krievijai startēt zem sava karoga Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, tajā pašā laikā nodrošinot iespēju dopinga lietās neiejauktiem sportistiem startēt neatkarīgu atlētu statusā, ir taisnīgs risinājums, Latvijas Radio trešdien teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Bija spēki, kas mēģināja panākt Krievijai vēl skarbāku lēmumu, tomēr Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) ir pieņēmusi Zālamana lēmumu, sacīja LOK prezidents. Viņš uzsvēra, ka vainīgajiem ir piespriesti stingri sodi, savukārt Krievijas sportisti, kas nav pieļāvuši dopinga pārkāpumus, varēs godīgā cīņā piedalīties par medaļām. 

Nacionālajām olimpiskajām komitejām nebija teikšanas jautājumā par Krievijas sportistu startu Phjončhanā, uzsvēra Vrubļevskis. 

LOK prezidents saskata, ka zemākais punkts olimpiskajā kustībā ir sasniegts, un turpmāk viss ies uz augšu. Lejupslīde bijusi vērojama kopš Ričarda Maklarena vadītās Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojuma 2016.gada vidū, kad kļuva zināms par Krievijas krāpšanos ar dopingu. Taču SOK pierādīja, ka ir dzīvotspējīga organizācija, un to apliecina sponsoru skaita pieaugums, slēdzot sadarbības līgumus ar SOK līdz pat 2028. un 2032. gadam, sacīja Vrubļevskis.

Par Krievijas rīcību manipulācijās ar dopingu tika vākti pierādījumi visos iespējamajos veidos, un par SOK komisiju vadītāju godaprātu nevienam pasaulē nav šaubu, pauda Vrubļevskis. Krievijas aizstāvības pozīcija jau no pirmajām apsūdzībām bija pilnīgs noliegums, taču to amatpersonu reakcija, kas par SOK lēmumu otrdien uzzināja klātienē Lozannā un bija iepazīstināti ar lietas materiāliem, liecina, ka pierādījumi bija pamatoti. 

Vrubļevskis sagaida, ka Krievijā tiks rīkotas propagandas uzstāšanās, bet tām nevajadzētu pievērst īpašu uzmanību. Sportistu patieso attieksmi februārī parādīs Phjončhanas olimpiskās spēles. 

Jau vēstīts, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja otrdien par dopinga pārkāpumiem uz nenoteiktu laiku diskvalificēja Krievijas Olimpisko komiteju, bet Krievijas sportisti, kas nav pieļāvuši dopinga pārkāpumus, 2018.gada Phjočhanas ziemas olimpiskajās spēlēs varēs startēt kā neitrāli atlēti zem SOK karoga. 

Phjončhanā drīkstēs startēt īpašas SOK komisijas ielūgti Krievijas sportisti, kas tiks strikti atlasīti pēc antidopinga vēstures, un viņi varēs piedalīties gan individuālajos, gan komandu sporta veidos. Neatkarīgajiem sportistiem Phjončhanā paredzēts apzīmējums "Olimpiskais atlēts no Krievijas", bet viņu uzvaras gadījumā tiks atskaņota olimpiskā himna.

Lēmumu SOK izpildkomiteja otrdien pieņēma pēc divu SOK komisiju uzklausīšanas. Denisa Osvalda vadītās komisijas uzdevums bija izpētīt jautājumu par Krievijas sportistu dopinga analīzēm Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, savukārt komisijai bijušā Šveices prezidenta Samuela Šmida vadībā bija jānoskaidro Krievijas amatpersonu loma iespējamu dopinga pārkāpumu slēpšanā.

Šmids informēja, ka Krievijā antidopinga sistēmā notika sistemātiska manipulēšana ar dopingu, tostarp arī Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. Viņš atzina, ka netika atrasti dokumentēti un nepastarpināti pierādījumi, ka dopinga sistēmu būtu atbalstījusi augstākā valsts vara, vai pārkāpumi būtu veikti ar tās ziņu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt