Latvijas olimpiešu šefs: Krievijas aizstāvība dopinga lietās ir mainījusies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Centienos pierādīt savu nevainību Soču ziemas olimpisko spēļu dopinga skandālos Krievija vairs necenšas apgalvot, ka nav bijis pārkāpumu, taču uzstāj, ka sportisti tajos nav iesaistīti, tādēļ sodīt viņus būtu nepamatoti, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. 

Katra puse aizstāvas, kā māk, un jau kopš pērnā gada Krievijas vienīgā pozīcija ir "mūsējos sit", sacīja Vrubļevskis. Viņš gan uzsvēra, ka akcenti ir pamainījušies, jo Krievija vairs necenšas noliegt, ka ir notikušas manipulācijas ar dopinga analīžu paraugiem. Taču tajā pašā laikā apgalvo, ka tā nav sportista atbildība, ja kāds vēlāk ir darbojies ar viņa analīžu paraugiem. 

Aldons Vrubļevskis par Krievijas dopinga skandālu
00:00 / 04:30
Lejuplādēt

Vrubļevskis uzsvēra, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisijām ir ļoti plašas iespējas pēc nepieciešamības piesaistīt dažādus speciālistus un darbs Krievijas dopinga lietas vētīšanā rit ļoti nopietni. Pieņemtie lēmumi ir publiski pieejami, un komisija nekad nav sasteigusi paziņojumus, tos vispirms rūpīgi izsverot. 

Denisa Osvalda vadītās SOK disciplinārās komisijas lēmumus par olimpisko medaļu atņemšanu un vainīgo diskvalifikāciju olimpiskajās spēlēs uz mūžu var pārsūdzēt tikai Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS). Ja kāds mēģinās sūdzēt SOK civilā tiesā, tā būs civilprasība, kas neattieksies uz medaļu sadalījuma pārskatīšanu vai vainas atzīšanu dopinga lietošanā, paskaidroja Vrubļevskis. 

SOK prezidents Tomass Bahs pirms nedēļas Eiropas Olimpisko komiteju asociācijas asamblejā uzsvēra, ka lēmumu par iespējām Krievijai piedalīties 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs pieņems SOK izpildkomiteja, kurā ir ievēlēti 15 cilvēki. Neatkarīgi no fona un jebkāda spiediena SOK izpildkomiteja pieņems lēmumu, kas kļūs zināms 5.decembrī. Kāds būs lēmums, pagaidām var tikai minēt un spekulēt, teica LOK prezidents.

Līdzšinējie skandāli ir izmainījuši starptautisko antidopinga uzraudzības sistēmu, kas stāsies spēkā pēc Phjončhanas spēlēm. Dopinga provju ņemšana un analizēšana būs daudz neatkarīgāka, ar to nenodarbosies Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA), bet neatkarīga organizācija, ko vada bijusī Francijas sporta ministre. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti