Latvijas olimpiešu pasargāšanai Rio olimpiskajās spēlēs paļaujas uz drošībniekiem

Riodežaneiro olimpisko spēļu organizatori ir piesaistījuši nopietnus drošības spēkus, kas ļaus arī Latvijas sportistiem Brazīlijā drošos apstākļos koncentrēties savu mērķu sasniegšanai, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Rio uz 10 500 sportistu būs 85 000 drošības spēku darbinieku, tātad astoņi drošībnieki uz vienu atlētu, un tas varētu būt pilnīgi pietiekami, lai nodrošinātu atlētiem iespēju mierīgi koncentrēties tikai saviem labākajiem rezultātiem, sacīja Vrubļevskis.

LOK nav atsevišķa ārkārtas situāciju plāna, jo sportistu evakuācija ir rīcības komitejas pienākums, ja rodas attiecīga nepieciešamība. Savukārt Latvijas delegācijas pienākums ir sekot organizatoru rīkojumiem, uzsvēra Vrubļevskis. Lai sportisti būtu sasniedzami 24 stundas diennaktī, LOK nodrošinās katram sportistam Brazīlijā mobilos sakarus. Arī iespējamas dopinga kontroles dēļ atlētiem jābūt sasniedzamiem visu diennakti.

Pirms Rio olimpiskajām spēlēm par lielāko risku eksperti uzskata augsto vardarbīgas kriminālās noziedzības līmeni, taču tas olimpiešus varētu skart tikai situācijās ārpus sporta objektiem un olimpiskā ciemata. Lai gan teroristu apdraudējums netiek uzskatīts par augstu, rīkotāji neizslēdz iespēju, ka Rio spēļu mērogs un publicitāte rada papildu risku.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti