Latvijas olimpiešiem sākas karstākais kvalifikācijas laiks cīņā par tikšanu uz Tokiju

Līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm atlicis mazāk nekā 150 dienu, tāpēc gan Latvijas sportisti, gan atbildīgās organizācijas aktīvi gatavojas izšķirošajam kvalifikācijas spurtam. Šobrīd oficiāli sacensībām kvalificējušies divi pludmales volejbola pāri un trīs vieglatlētes, kā arī jātnieks. Tāpat zināms, ka divas vietas Latvijai būs šosejas riteņbraukšanā. Skaidrs, ka sportistu skaits līdz jūlijam ievērojami pieaugs, bet maz ticams, ka delegācijas apmērs sasniegs rekordu.

Iespējams, vismierīgākie vasaras olimpisko sporta veidu pārstāvji Latvijā šobrīd ir Tīna Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kā arī daudzcīņniece Laura Ikauniece, vesera metēja Laura Igaune, šķēpa metēja Līna Mūze un jātnieks Kristaps Neretnieks. Olimpiskajās spēlēs grupas braucienā startēs arī divi Latvijas šosejas riteņbraucēji, tikai vēl nav zināms, kuri tie būs. Tas jānoskaidro iekšējā atlasē.

Olimpiešiem turpinās kvalifikācija cīņā par tikšanu uz Tokijas spēlēmMārtiņš Kļavenieks

  Februāra pirmspēdējā dienā Vroclavā olimpiskās ceļazīmes centīsies iegūt šāvēji Agate Rašmane un Lauris Strautmanis. Peldētājiem iespēja cīnīties par olimpisko normatīvu sasniegšanu būs Latvijas čempionātā, kas notiks no 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā, kā arī Baltijas čempionātā martā. Maija vidū gaidāms arī Eiropas čempionāts. Ja neviens Latvijas peldētājs kvalifikācijas normatīvu līdz atlases termiņa beigām 21. jūnijā nesasniegs, Starptautiskā Ūdens sporta veidu federācija (FINA) piešķirs pa vienai ceļazīmei sievietei un vīrietim, kuriem ir sasniegts olimpiskās atbilstības rezultāts vai arī ir startēts 2019. gada pasaules čempionātā.

  Lielas cerības tiek liktas uz 3x3 basketbolistiem - viņi ir pēdējā Latvijas komanda, kam vēl ir iespēja kvalificēties olimpiādei.

  Martā Indijas pilsētā Bengalūru notiks olimpiskās kvalifikācijas turnīrs, kur 20 komandas cīnīsies par trim ceļazīmēm. Ja šī iespēja paliks neizmantota, aprīļa beigās Budapeštā par pēdējo ceļazīmi sacentīsies sešu valstu komandas.

  Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārstāve Marta Vilciņa pirms katrām olimpiskajām spēlēm apkopo sportistu kvalificēšanās vadlīnijas, kas ir ļoti svarīgas gan Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) un Olimpiskajai vienībai, gan medijiem un līdzjutējiem. Vilciņa Latvijas Radio pastāstīja, ka LOK jau tagad jāsagatavo paplašinātais akreditāciju saraksts ar sportistiem, kuri varētu būt delegācijas sastāvā. Turklāt olimpiskās formas delegācijai bija jāpasūta jau iepriekš, tādēļ aptuvenajām aplēsēm par dalībnieku skaitu un personām jābūt pēc iespējas precīzākām.

  Vilciņa paskaidroja, ka provizoriskajā delegācijas sarakstā

  labāk ir uzskaitīt plašāku kandidātu loku, jo vēlāk ir vienkārši kādu nekvalificējušos sportistu izsvītrot, turpretim iepriekš nereģistrēta dalībnieka papildu iekļaušana ir birokrātiski sarežģīta.

  Pēc Vilciņas prognozēm, Latviju olimpiskajā Tokijā pārstāvēs apmēram 30 vai nedaudz vairāk sportistu.
   
  Vieglatlētiem vieniem no pēdējiem kvalifikācija noslēgsies 29. jūnijā, ilgstoši saglabājot iespēju sasniegt kvalifikācijas normatīvam atbilstošu rezultātu vai pakāpties pēc iespējas augstāk savas disciplīnas rangā, lai saņemtu uzaicinājumu piedalīties olimpiskajās spēlēs. Ar labiem startiem cerības izpildīt normatīvu vai ierindoties pēc iespējas augstāk rangā ir arī Madarai Palameikai, Līgai Velverei, Sindijai Bukšai, Rolandam Štrobinderam, Gatim Čakšam, Ruslanam Smolonskim un Arnim Rumbeniekam.

  Sprintere Velvere Latvijas Radio pastāstīja, ka pēc treneru maiņas plāns pavasarim un vasaras ievadam viņai vēl nav skaidrs. Skrējēja gan ir gandarīta, ka remdenā ziema ļauj kvalitatīvi trenēties arī Latvijā āra apstākļos.

  Visticamāk, ka Latvijas olimpiskajā delegācijā būs arī brīvā stila cīkstoņi, svarcēlāji, airētāji, taekvondo pārstāvji, modernie pieccīņnieki, tenisisti un BMX riteņbraucēji. Pietiekami labas izredzes ir arī karatistam Kalvim Kalniņam un džudistam Jevgēņijam Borodavko.

  Tokijas olimpiskās spēles risināsies no 24. jūlija līdz 9. augustam. Tiesa, joprojām pastāv bažas par spēļu pārcelšanu uz vēlāku laiku vai citu norises vietu pasaulē uzliesmojušā koronavīrusa dēļ. Vietējie organizatori gan trešdien Tokijā vēlreiz apliecināja, ka gatavošanās arvien notiek pēc plāna.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Olimpiskā kustība
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti