Latvijas dalību Eiropas jaunatnes ziemas olimpiādē Turcijā atsaka drošības dēļ

Latvijas delegācija drošības apsvērumu dēļ februārī nepiedalīsies Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Turcijā, piektdien paziņoja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Lēmums atteikties no dalības olimpiādē pieņemts Turcijā noteiktā ārkārtas stāvokļa un nestabilas drošības situācijas dēļ.

Lēmumu pieņēma LOK izpildkomiteja neklātienes balsojumā, tādējādi Latvija nebūs pārstāvēta Eiropas jaunatnes olimpiādē, kas Erzurumā risināsies no 11. līdz 18.februārim.

Eiropas Olimpisko komiteju izpildkomiteja ceturtdien nolēma neatcelt plānoto jaunatnes pasākumu Erzurumā, neraugoties uz drošības apstākļiem Turcijā un vairāk kā 15 Eiropas valstu paziņojumiem par nepiedalīšanos vai daļēju piedalīšanos.

Latvijas Ārlietu ministrija ir norādījusi, ka pašlaik ir nopietni jāizvērtē nepieciešamību ceļot uz Turciju. Pēc valsts apvērsuma mēģinājuma pagājušā gada jūlijā valstī joprojām ir izsludināts ārkārtas stāvoklis. Tāpat Turcijā joprojām saglabājas augsta teroristu uzbrukuma iespējamība un Ārlietu ministrija aicina izvairīties no cilvēku pulcēšanās vietām un būt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem, uzturoties tūristu iecienītās sabiedriskās vietās, vēstīja LOK.

Pirms lēmuma pieņemšanas LOK pieprasīja katra komandas sastāvā iekļautā sportista vecāku viedokli, vai atļaut bērnam doties uz Turciju, kā arī katras sporta federācijas valdes lēmumu par iespējamu dalību olimpiādē. Saņemtās atbildes bijušas ļoti pretrunīgas un liela daļa vecāku un federāciju dalību Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Erzurumā uzskatīja par neiespējamu

“Manuprāt, nekādi iespējamie finanšu zaudējumi, kuri nenoliedzami radīsies nepiedalīšanās gadījumā, nevar būt vērtīgāki par vecāku sirdsmieru un viņu bērnu drošību un veselību, ko ne Latvijas Olimpiskā komiteja, ne pasākuma organizatori 100% apmērā nevar nodrošināt”, pavēstīja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, kurš lēmumu atturēties no jauno sportistu došanās uz Turciju uzskata par pareizu.

Iepriekš Latvijas jaunatnes olimpiskās komandas sastāvā bija iekļauti vairāk nekā 50 jauno sportistu, kuri Erzurumā plānoja piedalīties deviņos sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, tramplīnlēkšanā, distanču un kalnu slēpošanā, snovbordā, biatlonā, kērlingā un hokejā.

Pēc Latvijas vēstnieka Turcijā Pētera Kārļa Elferta un citu Eiropas nacionālo olimpisko komiteju informācijas, dalību Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Erzurumā ir atcēlušas Ungārijas, Austrijas, Lihtenšteinas, Šveices, Belģijas, Īrijas, Itālijas, Zviedrijas, Andoras, Izraēlas, Horvātijas, Azerbaidžānas un Grieķijas delegācijas, savukārt ar daļēju komandu olimpiādē plāno piedalīties Francija, Norvēģija, Vācija, Lielbritānija, Čehija un Somija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti