Krievijas dopinga lieta šķetinās - Latvijai pienākas olimpiskais sudrabs kamaniņu sportā

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) par dopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs piektdien diskvalificēja Krievijas kamaniņu sportistus Albertu Demčenko un Tatjanu Ivanovu, kam atņemtas sudraba medaļas un uz mūžu liegts piedalīties olimpiskajās spēlēs. Ja Krievijas komandas diskvalifikācija paliks spēkā, komandu stafetē sudraba godalgas pienāksies Latvijas kvartetam.

Krievijas kamaniņu sportistu rezultātus anulēja pēc Denisa Osvalda vadītās SOK komisijas atzinuma par dopinga pārkāpumiem Sočos. Demčenko atņemta ne tikai stafetē iegūtā godalga, bet arī individuālajās sacensībās saņemtā sudraba medaļa. Stafetē bez Sočos saņemtās sudraba medaļas palika arī Krievijas divnieka ekipāža Aleksandrs Deņisjevs/Vladislavs Antonovs.

Stafetē par bronzas laureātiem jākļūst Kanādas kvartetam, savukārt Latviju Sočos pārstāvējušajiem Mārtiņam Rubenim, Elīzai Caucei (tolaik Tīrumai) un divnieka ekipāžai Andrim Šicam/Jurim Šicam jāpakāpjas uz otro vietu.

Tiesa, Krievijas Kamaniņu sporta federācijas prezidente Nataļja Garta solīja nekavējoties vērsties Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai SOK lēmumu pārsūdzētu.

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga par Krievijas dopinguJānis Lazdāns

Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga Latvijas Radio atzina, ka par Krievijas sportistu diskvalifikāciju nelīksmo, jo viņi, visticamāk, krituši par upuri sistēmai. Var tikai minēt, vai Krievijas kamaniņu sportisti apzināti iesaistījušies kādās aizliegtās darbībās, vai praktiski piespiesti to darīt, sacīja Strenga.

Demčenko ir viens no titulētākajiem Krievijas kamaniņu sportistiem, kurš karjerā izcīnīja olimpisko sudrabu arī Turīnā, divreiz kļuva par sudraba laureātu pasaules čempionātos un uzvarēja četros Eiropas čempionātos.

SOK piektdien informēja, ka par dopinga pārkāpumiem Soču spēlēs diskvalificēti arī ātrslidotāji Ivans Skobrevs un Artjoms Kuzņecovs, distanču slēpotāji Ņikita Krjukovs, Aleksandrs Bessmertnihs un Natālija Matvejeva, bobslejisti Ludmila Udobkina un Maksims Belugins, kā arī hokejistes Tatjana Burina un Anna Ščukina.

Pēc SOK iepriekš pieņemtajiem lēmumiem, Latvijai pienākas vēl vairākas Soču olimpiskās medaļas. Skeletonā Martinam Dukuram jākļūst par zelta medaļnieku, Tomasam Dukuram jāsaņem bronza. Bobslejā par olimpiskajiem čempioniem jākļūst Oskara Melbārža četriniekam, bet viņa pilotētajam divniekam jāsaņem bronza.

Sagaidāms, ka medaļu sadalījums būs atkarīgs no CAS lēmuma. 

Kopš SOK komisija sāka pārskatīt Soču ziemas olimpisko spēļu rezultātus, Krievijai ir atņemtas 14 medaļas - piecas zelta, astoņas sudraba un viena bronzas godalga, bet 43 sportisti atzīti par vainīgiem pārkāpumos, viņu rezultāti anulēti un noteikts aizliegums uz mūžu startēt olimpiskajās spēlēs. Sočos startējušo Krievijas olimpiešu īpašumā arvien ir 20 medaļu - deviņas zelta, trīs sudraba un astoņas bronzas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti