Krievijas dalību ziemas olimpiskajās spēlēs neapstiprinās līdz dopinga izmeklēšanas beigām

Lēmums par iespēju Krievijai piedalīties 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs netiks pieņemts, līdz darbu nebūs pabeigušas divas komitejas, kas izmeklē apsūdzības par, iespējams, valstiski uzturētu dopinga sistēmu vienā no sporta pasaules lielvalstīm, par Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidenta Tomasa Baha teikto piektdien vēstīja aģentūra AP.

Bahs viedokli pauda piektdien pēc SOK izpildkomitejas tikšanās Londonā ar Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) vadību. Apsūdzības Krievijai organizētas dopinga sistēmas uzturēšanā vispirms uzvirmoja vieglatlētikā. SOK biedra Dika Paunda vadītajā izmeklēšanā konstatēja IAAF vadības un Krievijas amatpersonu sadarbību pozitīvu dopinga analīžu slēpšanā.

Skandālam nākot gaismā, sekoja IAAF pārveidošana un neatkarīgas antidopinga struktūras izveidošana, kā arī Krievija tika atstādināta no starptautiskām vieglatlētikas sacensībām. Pasaules čempionātā Londonā startē 19 Krievijas vieglatlēti, taču viņi nepārstāv savu valsti un piedalās sacensībās kā neitrāli sportisti.

Bahs pērn iebilda pret visas Krievijas delegācijas nepielaišanu startam Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet, runājot par 2018.gada Phjončhanas ziemas spēlēm, bija atturīgāks. "Nevaru prognozēt, kādi būs mūsu divu komisiju un SOK izpildkomitejas secinājumi, ieteikumi un lēmumi. Ļoti daudz kas būs atkarīgs no viņu darba, bet viss pārējais pašlaik ir spekulācijas," teica Bahs.

Divas SOK komisijas pārbauda pierādījumus, kas bija uzskaitīti Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītāja Ričarda Maklarena ziņojumā. Tajā konstatēts, ka Krievijas dopinga programmā bija iesaistīti vairāk nekā tūkstoš sportistu 30 sporta veidos.

Bahs arī norādīja, ka situācija vieglatlētikā un olimpiskajā kustībā kopumā Krievijas jautājumā ir atšķirīga, līdz ar to atšķiras arī risinājumi. Korupcijā vieglatlētikā bija iesaistīta IAAF vadība, uzsvēra SOK prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti