Kalgari piesaka budžetu 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai

Kalgari ir gatava 2026.gada ziemas olimpiskās spēles sarīkot par 5,3 miljardiem Kanādas dolāru (3,5 miljardiem eiro), no kuriem mazāk nekā puse būtu nodokļu maksātāju nauda, par spēļu rīcības komitejas pirmoreiz izklāstīto lēmumu trešdien vēstīja raidsabiedrība CBC. 

Kanādas sporta un personu ar invaliditāti ministrija apliecināja federālās valdības gatavību ieguldīt tikpat lielus līdzekļus, kā to darītu provinces valdība. Uz 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu grib pretendēt arī Stokholma, kas ledusrenes sporta veidu sacensības rīkotu Siguldā, tomēr Zviedrijas kandidatūrai pēc nedēļas nogalē notikušajām parlamenta vēlēšanām vēl arvien nav skaidra politiskā atbalsta un līdz ar to arī finanšu garantiju. 

No nodokļu maksātāju naudas Kalgari spēļu sarīkošanai būtu vajadzīgi apmēram divi miljardi eiro, bet pārējās finanses nodrošinātu sponsori, biļešu pārdošana un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) atbalsts. Novembrī Kalgari paredzēts referendums par spēļu rīkošanas iespēju. 

Kalgari spēlēm rīkotāji piedāvā uzcelt tikai divas jaunas sporta būves - daiļslidošanas un šorttreka arēnu, kā arī vidēja lieluma ledus halli apmēram 5000 skatītājiem. Olimpiskās sacensības Kanādā piedāvā rīkot arī Kenmorā, Kananaskisā, Vistlerā un, iespējams, Edmontonā, kur varētu noskaidrot medaļniekus kērlingā. 

Rīcības komitejas vadītāja Mērija Morana uzsvēra, ka ir izstrādāts budžets, kādu parasti piedāvā trīs gadus pirms spēļu sākuma, tādējādi grafiks ir apsteigts par četrarpus gadiem. Iepriekš Kanādā gan bija skeptiski, vai ziemas olimpiskās spēles iespējams sarīkot par tik pieticīgu summu, jo 2010.gadā Vankūveras spēles izmaksāja gandrīz divreiz dārgāk. 

Vismaz teorētiski uz 2026.gada ziemas olimpisko spēļu uzņemšanu pretendē arī Saporo Japānā, Erzuruma Turcijā un Itālijas pieteikums, kas apvieno Milānu, Turīnu un Kortinu d'Ampeco. 

Saīsinātu pretendentu sarakstu SOK nosauks oktobrī Buenosairesā, bet rīkotājus izvēlēsies 2019.gadā. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti