Japānas premjers noliedz mediju ziņas par Tokijas olimpisko spēļu atcelšanu

Japānā valda stingra apņēmība 2021.gadā sarīkot Tokijas olimpiskās spēles, piektdien paziņoja valsts premjerministrs Josihide Suga. Viņš noliedza avīzes "The Times" informāciju, ka Japānā jau ir pieņemts lēmums par spēļu atcelšanu, tikai neviens nevēlas pirmais to pateikt, vēstīja aģentūra AFP.

"The Times" atsaucās uz nenosauktu avotu Japānas valdībā, kas pastāstīja, ka jau ir pieņemts lēmums koncentrēties olimpisko spēļu sarīkošanai 2032.gadā. Tās ir tuvākās spēles, kurām vēl nav izvēlēti organizatori. Britu izdevums “The Times” ceturtdien vēstīja, ka Japānas valdībā esot vienprātība, ka Tokijas spēles ir jāatceļ pavisam.     

Japānas premjers pārliecināts par Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanuUldis Ķezberis

Suga tikmēr pauda pārliecību, ka sarīkotas drošas Tokijas spēles kļūs par pierādījumu cilvēces uzvarai pār vīrusu.

“Tokijas olimpiskās spēles simbolizēs cilvēces uzvaru pār jauno koronavīrusu. Tā būs arī iespēja parādīt pasaulei, kā Japāna ir atjaunota pēc 2011.gada spēcīgās zemestrīces," teica Suga. "Mēs būsim labi sagatavojušies, lai nodrošinātu spēļu dalībnieku epidemioloģisko drošību. Mēs cieši sadarbosimies ar Tokijas prefektūras valdību, Tokijas olimpisko spēļu organizatoriem un Starptautisko Olimpisko komiteju, lai sarīkotu drošas olimpiskās spēles,” paziņoja Japānas premjers.

Drošu Tokijas spēļu sarīkošanu par savu mērķi atkārtoti nosauca vietējā rīcības komiteja.

"Visi mūsu sadarbības partneri ir pilnīgi koncentrējušies spēļu sarīkošanai, valdība vada koordinācijas sanāksmes rīcībā pret Covid-19 un ievieš rūpīgus pretlīdzekļus, lai spēles varētu notikt," paziņoja Tokijas olimpisko spēļu rīcības komiteja. "Mēs turpināsim darīt visu iespējamo, lai sagatavotos drošām spēlēm."

Opozīcijas politiķi pieprasa, lai premjerministra Sugas valdība lemtu par Tokijas olimpisko spēļu pārcelšanu uz vēlāku laiku vai atcelšanu pavisam, lai varētu koncentrēt visu uzmanību koronavīrusa apkarošanai.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir pārliecināta, ka Tokijas spēles notiks paredzētajā laikā. SOK piektdien izplatītā paziņojumā uzsvēra, ka tiks ieviesti visi nepieciešamie epidemioloģiskās drošības pasākumi, lai Tokijas olimpiskās spēles vasarā varētu notikt. SOK prezidents Tomass Bahs ceturtdien paziņoja, ka nepastāv plāns B, tāpēc olimpiskās spēles Tokijā sākšoties plānotajā laikā.

Tiesa, Japānā sabiedrības atbalsts Tokijas spēļu rīkošanai ir krasi sarucis - olimpiskā foruma norisi pusgadu pirms tā sākuma atbalsta apmēram 20 procenti aptaujāto. 

Tokijas olimpisko spēļu rīcības komitejas prezidents Josiro Mori intervijā Japānas avīzei "Nishinippon Shimbun" atzina, ka olimpiādes liktenis būs skaidrs līdz 25.martam, kad jāsākas olimpiskās lāpas stafetei. Mori noliedza iespēju spēles vēlreiz pārcelt, taču pastāstīja, ka tiek izskatīti arī "vissliktākie varianti".

Olimpisko spēļu starts Japānas galvaspilsētā paredzēts 23.jūlijā. 

Neraugoties uz to, ka daudzās pasaules valstīs ir sākusies vakcinācija pret koronavīrusu, infekcijas izplatība pasaulē nav mazinājusies. Līdz rudenim Japānai relatīvi labi sekmējās ar Covid-19 ierobežošanu, bet kopš novembra ir strauji pieaudzis atklāto inficēto skaits. Tāpēc valdība janvāra sākumā Tokijā un citās valsts daļās izsludināja ārkārtas situāciju un iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus.

Tokijas olimpiskajām spēlēm vajadzēja norisināties 2020.gada vasarā, taču Covid-19 globālās pandēmijas dēļ tās pārcēla gadu vēlāk.

Pašreizējais plāns paredz, ka spēļu atklāšana notiks pēc sešiem mēnešiem – 23.jūlijā -, taču joprojām valda liela neskaidrība par to, vai pasaulē vērienīgākais sporta forums patiešām varēs notikt.

Japāna Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanai oficiāli tērē 15,4 miljardus dolāru, bet vairākos valdības pasūtītos auditos noskaidrojies, ka patiesie tēriņi ir aptuveni 25 miljardi dolāru. No tiem gandrīz 7 miljardi dolāru nāk no Japānas budžeta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt