Japānas Olimpiskā komiteja: Sportistu interesēs būtu mazāka olimpisko spēļu nobīde

Ja dalībnieku veselības labad pieņems lēmumu pārcelt Tokijas olimpiskās spēles, sportistu interesēs būtu mazāka sacensību starta laika nobīde, par Japānas Olimpiskās komitejas (JOK) prezidenta Jasuhiro Jamasitas pirmdien teikto vēstīja "The Japan Times". Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kur konstatēja Covid-19, tomēr infekcijas izplatības rādītāji saglabājas zemi, tādēļ valstī lielākoties netraucēti turpinās ierastais dzīves ritms.

Ja organizatoru interesēs ir iegūt plašāku rīcības diapazonu Tokijas spēļu sākuma laika pārskatīšanai, sportistiem piemērotākas būtu mazākas izmaiņas, teica Jamasita, kurš 1984.gadā kļuva par olimpisko čempionu džudo. 

Atliekot spēles uz ilgāku laiku, palielinātos iespēja, ka varētu būt nepieciešams atkārtoti rīkot sportistu atlasi. Savukārt vecākiem atlētiem, kuri gatavojas karjerā pēdējām spēlēm, tālāka sacensību pārcelšana kļūtu īpaši izaicinoša, uzskata Jamasita.

"Ja domājam par sportistiem, droši vien būtu labāk, ja viņiem nebūtu jāgaida pārāk ilgi," piebilda JOK prezidents.

Tokija iepriekš ir uzņēmusi olimpiskās spēles 1964.gadā, kad sacensības risinājās piemērotos laikapstākļos oktobrī. Tomēr uzskata, ka šoreiz spēļu rīkošanai rudenī iebilstu raidorganizācija NBC, kas par apmēram septiņiem miljardiem eiro ir iegādājusies olimpiskās raidīšanas tiesības līdz 2032.gadam. Oktobris ierasti ir laiks, kad jau risinās spēles Ziemeļamerikas profesionālajās līgās.

Covid-19 izplatības rādītāji Japānā ir vieni no zemākajiem ekonomiski attīstītajās valstīs, lai gan stingri izolācijas un karantīnas pasākumi valstī nav ieviesti. Līdz 23.martam Japānā reģistrēti 1054 saslimšanas gadījumi, no tiem 154 gadījumi Tokijas prefektūrā, kur ir vairāk nekā deviņi miljoni iedzīvotāju. Tokijas metro sastrēgumstundās arvien ir pārpildīts un restorāni Japānas galvaspilsētā - atvērti. 

Kritiķi gan iebilst, ja Japānā veic maz koronavīrusa testu, lai, iespējams, nebojātu statistiku olimpisko spēļu gaidās. Turpretim Japānas veselības ministrija paziņoja, ka izvēlēto stratēģiju uzskata par pareizu un negrasās pārskatīt testēšanas režīmu tikai tādēļ, ka kapacitāte analīžu veikšanai ir daudz lielāka.

Veselības eksperti uzskata, ka ir iespējami divi situācijas skaidrojumi - vai nu Japānā tiek veiksmīgi izskausti infekcijas perēkļi, vai arī epidēmijas uzliesmojums vēl tikai gaidāms. Japānā cīņā pret slimības izplatīšanos palīdz labvēlīgas kultūras tradīcijas, kas ierobežo apskāvienus, rokasspiedienus un citu fizisku kontaktu sveicinoties. Turklāt par ierastu normu ir kļuvuši roku dezinficējamie līdzekļi veikalos un darbavietās, kā arī sejas maskas publiskās vietās. 

Augstākie saslimstības dati Japānā ir valsts ziemeļos Hokaido, bet arī tur vietēja mēroga ārkārtas stāvoklis tika atcelts, samazinoties jaunu infekcijas gadījumu skaitam. Japānas valdības eksperti informēja, ka reģionos bez jauniem saslimšanas gadījumiem varētu atvērt skolas, kad aprīlī paredzēts akadēmiskā gada sākums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti