Japānā sāk izvērtēt dažādus ierobežojumus Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanai

Japānas valdības darba grupa pirmajā sanāksmē nedēļas nogalē sāks izvērtēt dažādās jomās ieviešamus pasākumus, lai pandēmijas dēļ pārceltās Tokijas olimpiskās spēles 2021.gadā varētu notikt, otrdien vēstīja ziņu aģentūra "Kyodo".

Darba grupa piektdien analizēs robežas šķērsošanas noteikumus un Covid-19 ierobežošanai nepieciešamos pasākumus dažādās jomās. Šķērsot Japānas robežu varētu atļaut sportistiem un citām iesaistītajām personām, kas uzrādīs negatīva Covid-19 testa apliecinājumu, taču arī tādā gadījumā pārvietošanās iespējas tiktu limitētas. 

Plānots izvērtēt, kā olimpisko spēļu norises pilsētās varētu notikt pirms sacensībām paredzētie treniņi un dalībnieku izolēšana nepieciešamības gadījumā. Lems arī par nepieciešamo sportistu testēšanas regularitāti un pietiekamas slimnīcu kapacitātes nodrošināšanu.

Vēl izskatīs iespēju ieviest mobilo lietotni, kas fiksētu sportistu un citu spēļu dalībnieku pārvietošanos. Atsevišķi noteikumi plānoti sabiedriskā transporta lietošanai. 

Lai ierobežotu risku, ka Covid-19 varētu izplatīt 80 000 brīvprātīgo, Starptautiskās Olimpiskās komitejas pārstāvji vai mediju darbinieki, viņus plānots nodalīt divās grupās. Vienā grupā iekļautie olimpiskajās spēlēs tiktos ar sportistiem, bet otri - ne. 

Ar mērķi samazināt infekcijas izplatības risku izskatīs jautājumu par pieļaujamo skatītāju skaitu un fiziskās distancēšanās noteikumiem.

Sākotnēji Tokijas olimpiskajās spēlēs plānoja uzņemt 11 000 sportistu un 600 000 viesu. Vēlāk organizatori atzina, ka spēles būs vienkāršākas, bet sporta programma nemainīsies. Japānā joprojām ir spēkā ieceļošanas aizliegums no vairāk nekā 140 valstīm.

Tokijas olimpisko spēļu norise 2021.gadā paredzēta no 23.jūlija līdz 8.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti